MUZEUM STOMATOLOGII WYDAJE „MOJE WSPOMNIENIA Z PRACY W SŁUŻBIE ZDROWIA”

MUZEUM STOMATOLOGII WYDAJE „MOJE WSPOMNIENIA Z PRACY W SŁUŻBIE ZDROWIA”

Częstochowskie Muzeum Stomatologii zapowiada publikację „Moje wspomnienia z pracy w służbie zdrowia”. Rozpoczynająca cykl publikacji książka będzie zawierała ciekawe historie - zarówno te przerażające, jak i zabawne i pouczające, które napływają do wydawcy w ramach konkursu z nagrodami. 


Prace można nadsyłać do 15 grudnia 2021 r. W konkursie mogą brać udział wszyscy pracownicy oraz byli pracownicy ochrony zdrowia. Każdy uczestnik może zgłosić jedno opowiadanie nigdzie wcześniej niepublikowane i nienagradzane w innych konkursach. Praca musi być krótka, zawierająca do trzech stron A4.

Prace konkursowe należy nadesłać na adres: pkuznik@op.pl lub Muzeum Stomatologii ul. Jasnogórska 92, 42-217 Częstochowa. Do 1 stycznia 2022 r. jury wybierze najlepsze prace i opublikuje wyniki konkursu na stronie facebooka Muzeum Stomatologii. 

Uczestnicy konkursu, którzy zdobędą I, II i III miejsce - zostaną nagrodzeni:
  • I miejsce - 1500 zł
  • II miejsce - 1000 zł
  • III miejsce - 500 zł

Publikacja książki została objęta honorowym patronatem:
  • Naczelnej Izby Lekarskiej,
  • Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego,
  • Naczelnej Izby Aptekarskiej.

Przedstawione w książce wspomnienia zostaną okraszone fotografiami oraz zdjęciami eksponatów Muzeum Stomatologii z XIX wieku oraz PRL-u. Placówka posiada w swojej kolekcji ponad 30 tys. eksponatów związanych z medycyną (w tym stomatologią i farmacją). To największy tego typu zbiór w Polsce i jeden z największych w Europie.


Źródło: https://www.infodent24.pl, http://muzeumstomatologii.pl