PTS: ZBIÓRKA PIENIĘDZY NA LECZENIE STOMATOLOGICZNE DZIECI

PTS: ZBIÓRKA PIENIĘDZY NA LECZENIE STOMATOLOGICZNE DZIECI

Z okazji obchodów 70 lat Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego rozpocznie się akcja charytatywna, której celem jest zebranie funduszy na leczenie stomatologiczne dzieci z najuboższych rodzin.

Podczas części wieczornej uroczystości obchodów Jubileuszu 70 lat PTS wspólnie z Fundacją Zobacz Mnie zostanie zainaugurowana charytatywna zbiórka pieniędzy z przeznaczeniem na pomoc stomatologiczną dzieciom z najuboższych rodzin. Zbiórka ma trwać do 31 grudnia 2021 roku. Całość zebranej kwoty oraz datki od sponsorów zostaną przeznaczone na objęcie opieką stomatologiczną wybranych razem z Fundacją rodzin, które potrzebują pomocy w tym zakresie. Projekt został przeznaczony do realizacji w 2022 roku i jego zasięg głównie zależy od wielkości zebranych środków z przeznaczeniem na ten cel.

- Przygotowaliśmy do licytacji małe dzieła sztuki, specjalnie zamówione z tej okazji u wrocławskich artystów, gdzie na każdym z nich znajdzie się unikatowy podpis znanych osób ze świata sportu, sztuki oraz telewizji, które dodatkowo mamy nadzieję podniosą wysokość licytowanych kwot za atrybuty aukcyjne, które zasilą budżet przeznaczony do realizacji celu charytatywnego. Już teraz możemy z dumą ogłosić, że jednym, z nich będzie unikalne dzieło sztuki, z podpisem laureatki Nagrody Nobla w dziedzinie literatury za rok 2018, Pani Olgi Tokarczuk, która postanowiła wspomóc ten szczytny cel, za co serdecznie dziękujemy – mówi prof. Marzena Dominiak, prezydent PTS.

- Wiemy jak w bardzo złym stanie jest zdrowie Polaków w zakresie jamy ustnej dla osób mających łatwy dostęp do opieki zdrowotnej dlatego też postanowiliśmy wspólnie jako środowisko pomóc rodzinom, których nie stać na podstawową opiekę stomatologiczną. Leczenie planujemy zrealizować w wybranych klinikach naszych członków PTS, którzy są w stanie objąć opieką stomatologiczną rodziny w każdej części Polski. Jeśli akcja w 2022 roku zakończy się sukcesem, jest wielka szansa, że zostanie z nami na stałe, gdzie każdego roku będziemy mieli ambicje pomagać – powiedział Piotr Flejszar, Dyrektor Biura Zarządu Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego.


Źródło: https://pts.net.pl