POWRACAJĄ TARGI KRAKDENT®

POWRACAJĄ TARGI KRAKDENT®

Po dwóch latach przerwy spowodowanej pandemią powracają Międzynarodowe Targi Stomatologiczne KRAKDENT® - najważniejsze spotkanie w branży nie tylko w Polsce, ale także w Europie Środkowo-Wschodniej. Targi odbędą się 7-9 kwietnia w EXPO Kraków, a liczba wystawców oraz wypełniony po brzegi program naukowy wskazują na powrót w wielkim stylu.

4
 Największa impreza dla stomatologów w kraju
Już dziś wiadomo, że KRAKDENT® będzie największą od dwóch lat imprezą dla stomatologów, techników dentystycznych i asystentek w kraju. Udział potwierdziło 250 wystawców, m.in. z Belgii, Chin, Czech, Danii, Francji, Korei Płd., Niderlandów, Niemiec, Polski, Rumunii, Słowacji, Szwajcarii i Włoch, a liczba ta stale rośnie. – Zostało tylko kilka miejsc, lista firm zapełnia się w bardzo szybkim tempie, to ostatni dzwonek, aby dokonać rezerwacji – podkreśla Beata Simon, Team Leader Targów KRAKDENT®. Już wiosną oczy całego stomatologicznego świata ponownie zwrócone będą na Kraków goszczący wybitnych specjalistów. To ważny moment, nie tylko dla środowiska lekarzy, ale i całego miasta, dla którego turystyka biznesowa jest istotna w rozwoju gospodarczym.
 
Stomatologia hi-tech
Słowem kluczem nadchodzącej 28. edycji będzie technologia. Dzięki najnowszym zdobyczom nauki stomatologia rozwija się w błyskawicznym tempie, dając możliwości nierealne jeszcze dekadę temu. Coraz więcej gabinetów wyposażonych jest w sprzęt, którego nie powstydziłyby się agencje kosmiczne. Tomografia stożkowa CBCT, RTG punktowe, skaner 3D, aplikacje, lasery, fotografia cyfrowa, znieczulenie komputerowe, niewidoczne aparaty ortodontyczne, czy programy służące wizualizacji nowych uśmiechów – to rozwiązania z każdym rokiem powszechniej stosowane przez dentystów. Wraz ze wzrostem technologii, rośnie jednak konkurencja. Właściciele gabinetów wiedzą, że inwestycja w wysokiej klasy urządzenia zwróci się w postaci większego zainteresowania ich kliniką. Pacjenci są bowiem coraz bardziej wymagający - mają niewiele czasu oraz oczekują szybkich i trwałych efektów. Wchodzą na strony, media społecznościowe, sprawdzają usługi i zwracają uwagę na urządzenia i metody wykorzystywane w leczeniu. Co zatem zrobić, aby nie pozostać w tyle? Odwiedzić Targi KRAKDENT®, na których szeroką ofertę zaprezentują kluczowi producenci i dystrybutorzy nowości rynkowych. Udział w wydarzeniu będzie doskonałą okazją do przetestowania prezentowanych rozwiązań i nawiązania nowych relacji biznesowych.
 
Szkolenia, warsztaty, prezentacje…
Jednak, czy sam sprzęt wystarczy, aby zdobyć zaufanie pacjentów? Nie! Potrzeba wiedzy, aby w pełni wykorzystać zdobycze technologii. Mocnym punktem Targów KRAKDENT® będzie bogaty program edukacyjny – KRAKDENT-edu, na który składają się przede wszystkim kursy medyczne i praktyczne warsztaty przygotowane w salach seminaryjnych EXPO Kraków oraz szkolenia na stoiskach wystawców. Agenda zbudowana została z myślą o kluczowych potrzebach branży i dotyka takich tematów, jak: stomatologia dziecięca, cyfrowa, czy chirurgia stomatologiczna.
 
W programie KRAKDENT-edu nie mogło zabraknąć cenionego przez środowisko lekarzy – Międzynarodowego Kongresu Stomatologicznego Dental Spaghetti skupiającego wybitnych ekspertów. W tym roku sesje przedkongresowe odbędą się 8 kwietnia w hotelu Park Inn by Radisson Krakow. Kursy praktyczne poprowadzą dr Fernando Miñambres Freijeiro, prof. Louis Hardan, dr Kostas Karagiannopoulos, dr Marco Martignoni. W drugiej połowie dnia uczestnicy spotkają się na Seminarium Europejskiego Towarzystwa Stomatologii Kosmetycznej ESCD, które poprowadzą absolwenci Kois Institute w Seattle, a także certyfikowani mentorzy tego ośrodka: dr n. med. Maciej Żarow, lek. stom. Marcin Joniec, lek. stom. Michał Sypień, lek. stom. Tomasz Sypień. Kongres Dental Spaghetti odbędzie się 9 kwietnia w Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha, a wiedzą podzielą się m.in.: d.r Fernando Miñambres Freijeiro, Paul Gerloczy, dr Kostas Karagiannopoulos, dr Marco Martignoni, Daniele Rondoni, dr Fernando Rojas-Vizcaya.

Wszystkich zainteresowanych organizatorzy zachęcają do odwiedzenia strony wydarzenia, ponieważ do 13 marca na część kursów obowiązują niższe ceny. Zapisy na Kongres Dental Spaghetti i szkolenia KRAKDENT-edu możliwe są pod linkiem https://krakdent-edu.exposupport.pl/shop.
 
To nie wszystko! Organizatorzy zapraszają do hali Dunaj w EXPO Kraków i udział w spotkaniach prowadzonych na Scenie KRAKDENT MeetUp. Zakres tematyczny programu KRAKDENT-edu jest bardzo szeroki, dlatego już dziś warto zaplanować pobyt na wydarzeniu, by nie pominąć żadnego z punktów.
 
Moc kontaktów
Targi KRAKDENT® od 28 lat są miejscem, gdzie tysiące stomatologów, techników dentystycznych i asystentek zdobywa fachową wiedzę, praktyczne rozwiązania, ale i … nawiązuje nowe i utrwala dotychczasowe relacje. W kuluarach mówi się, że jest to ten jedyny raz w roku, gdzie całe środowisko stomatologiczne spotyka się w jednym miejscu, znajduje czas na rozmowę, wymianę doświadczeń i wspólną kawę.
 
Szczegóły o wydarzeniu pod adresem www.krakdent.pl. Niżej kilka zdjęć z poprzedniej edycji.

1
2
3
5
Źródło: informacja prasowa