II Kongres Ortodontyczny Invisalign® w Warszawie

II Kongres Ortodontyczny Invisalign® w Warszawie
Opublikowano dnia : 02.04.2024

II Kongres Ortodontyczny Invisalign® w Polsce z myślą o leczeniu pacjentów rosnących

  • II Kongres Ortodontyczny Invisalign® zorganizowany przez Align Technology w Polsce po raz kolejny stanowił miejsce spotkań, wymiany wiedzy i doświadczeń wielu specjalistów ortodontów, którzy na co dzień wykorzystują system Invisalign® w swoich praktykach.
  • Tegoroczny kongres był dla uczestników platformą do rozwoju wiedzy i umiejętności ortodontycznych przede wszystkim w zakresie leczenia dzieci i młodzieży. Uczestnicy wzięli udział w wykładach i warsztatach, które obejmowały takie zagadnienia, jak leczenie nakładkowe złożonych przypadków u pacjentów rosnących, skuteczność leczenia Invisalign First™, czy integracja leczenia CBCT w leczeniu tej grupy pacjentów.
  • W centralnym punkcie wydarzenia znalazła się nowoczesna strefa expo, w której uczestnicy mogli zapoznać się z możliwościami najnowszego skanera iTero Lumina™. Elementami wyróżniającymi najnowsze urządzenie są 3-krotnie szersze pole przechwytywania, o 50% mniejsza i o 45% lżejsza głowica, które zapewniają większą szybkość, dokładność i wygodę skanowania. Zastosowana w nim nowa technologia iTero Multi-Direct Capture™ pozwala na szybkie, łatwe i dokładne rejestrowanie większej ilości danych, zapewniając jednocześnie dobrą jakość skanowania i fotorealistyczne wizualizacje, które eliminują potrzebę wykonywania zdjęć wewnątrzustnych.

 Obecność i intensywna aktywność Align Technology w Polsce

  • Przezroczyste nakładki Invisalign są produkowane w Polsce.
  • Polska jest jednym z trzech globalnych centrów działalności Align i jednym z kluczowych rynków w regionie: zakład we Wrocławiu łączy planowanie leczenia, produkcję, działalność handlową oraz centrum szkoleniowe w jednej lokalizacji.
  • Strategicznie zlokalizowane Centrum Planowania Leczenia i zakład produkcyjny Align w Polsce są ważną częścią naszej oferty. Lokalne zespoły kliniczne i projektanci CAD współpracują z lekarzami w celu stworzenia najlepszych planów leczenia dla pacjentów.
  • Najnowszą inwestycją we Wrocławiu jest Edukacyjne Centrum Szkoleniowe uruchomione w 2023 r., co odzwierciedla wsparcie Align w ustawicznym kształceniu lekarzy Invisalign w Polsce i całej Europie.

Leczenie nakładkowe prowadzone przez lekarza: niezbędny element bezpiecznego i skutecznego leczenia

Align Technology aktywnie promuje i podkreśla rolę terapii prowadzonej przez lekarza – jest ona niezbędna, aby osiągać dobre wyniki leczenia i zapewnić bezpieczeństwo pacjentów. Jednym z głównych celów Align jest podniesienie świadomości pacjentów na temat znaczenia roli lekarza przy podejmowaniu decyzji o rozpoczęciu leczenia za pomocą przezroczystych nakładek.
  • Rola lekarza jest kluczowa w procesie leczenia alignerami – tylko lekarz może zapewnić właściwą ocenę, wybór metody leczenia, kontrolę leczenia na wszystkich kluczowych etapach, bezpieczeństwo i optymalne wyniki.
  • Prostowanie zębów za pomocą nakładek to nie tylko zabieg estetyczny, ale przede wszystkim terapia medyczna, w której zęby pacjenta są przesuwane w kości. Proces ten wymaga regularnych osobistych wizyt kontrolnych u przeszkolonego stomatologa lub ortodonty – od momentu postawienia wstępnej diagnozy do zakończenia leczenia.

 

Jakub Wróbel, Dyrektor Generalny Align Technology w Polsce:

"Cieszymy się, że po raz drugi mogliśmy zorganizować najważniejsze wydarzenie dla Align Technology w Polsce i gościć kluczowych przedstawicieli firmy w regionie. Kongres był doskonałą okazją do zaprezentowania naszych najnowszych innowacji, podzielenia się praktyczną wiedzą na temat leczenia nakładkowego pacjentów rosnących oraz pokazania stale rozwijającej się działalności Align Technology w Polsce. Naszą siłą napędową jest zaangażowanie w edukację lekarzy i cyfryzację stomatologii, aby pomóc im odmieniać uśmiechy i życie pacjentów. W Align często mówimy, że lekarze są "częścią naszego DNA" i z dumą oferujemy im dedykowane i spersonalizowane usługi".

 

Dr n. med. Katarzyna Becker, specjalistka ortodontka

"Przezroczyste nakładki zostały sklasyfikowane jako wyroby medyczne i kwalifikują się jako leczenie ortodontyczne. Muszą zatem spełniać bardzo wysokie standardy jakości, zarówno pod względem produkcji, jak i użytkowania. Warunkiem skutecznego leczenia nakładkami jest stała kontrola lekarza dentysty lub ortodonty na każdym jego etapie. Konieczna jest również właściwa diagnostyka, a wykonanie skanów wewnątrzustnych jest pierwszym optymalnym krokiem. Niezbędny jest również wywiad z pacjentem, zlecenie zdjęć rentgenowskich, w tym zdjęcia panoramicznego, badanie kliniczne narządu żucia oraz zdjęcia twarzy. Dotyczy to również leczenia nakładkowego pacjentów rosnących – połączeniu technologii i właściwego dopasowania ułatwia planowanie leczenia u pacjentów w okresie wzrostu i pozwala osiągnąć zamierzone zadowalające wyniki kliniczne".