118 ZARZUTÓW DLA DENTYSTY

118 ZARZUTÓW DLA DENTYSTY

118 zarzutów usłyszał stomatolog z Bolkowa. Lekarz poświadczał nieprawdę w dokumentacji medycznej pacjentów, wykazując świadczenia stomatologiczne, których nigdy nie wykonywał. Raporty rozliczeniowe wysyłał do NFZ-u, skąd uzyskiwał nienależną refundację za leczenie.

Policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą z Komendy Powiatowej Policji w Jaworze pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze pracowali nad tą sprawą od czerwca 2019 r. W toku prowadzonego śledztwa przesłuchali kilkuset świadków – pacjentów dentysty z Bolkowa. W efekcie tych czynności i analizy zabezpieczonych dokumentów, podejrzanemu przedstawiono 118 zarzutów.

Leczenia odbywały się w ramach prywatnej praktyki, przy czym lekarz nie wystawiał za nie paragonów i innych potwierdzeń płatności. Za wykonane świadczenie prywatnie opłacone żądał refundacji z NFZ-u. Tylko w 2017 r. podejrzany lekarz doprowadził wrocławski oddział Narodowego Funduszu Zdrowia do niekorzystnego rozporządzenia mieniem w wysokości około 8000 zł.

W czerwcu 2021 r. wobec dentysty zastosowano środki zapobiegawcze w postaci policyjnego dozoru, zakazu kontaktowania się z pacjentami bolkowskiego gabinetu stomatologicznego i zabezpieczenie majątkowe - zajęcie samochodu osobowego o wartości 150 000 zł.

Prokuratura Okręgowa w Jeleniej Górze skierowała już do kamiennogórskiego sądu akt oskarżenia przeciwko lekarzowi z Bolkowa. Za popełnione przestępstwa grozi mu nawet do 8 lat więzienia.


Źródło: https://jawor.policja.gov.pl, https://dentonet.pl