Koncert charytatywny World Doctors Orchestra

Koncert charytatywny World Doctors Orchestra

Kurs 2018-10-11 - 2018-10-12

11 października 2018 r. – Warszawa, Filharmonia Narodowa
12 października 2018 r. – Kraków, ICE Kraków Congress Center

Bilety: od 50 zł, dostępne na www.ebilet.pl oraz w kasach ICE, Filharmonii Narodowej oraz w Empiku.

Z okazji dziesięciolecia istnienia w Polsce Fundacji DKMS odbędą się dwa wyjątkowe wydarzenia muzyczne – koncerty symfoniczne w wykonaniu World Doctors Orchestra (Światowej Orkiestry Lekarzy). Dwa lub trzy razy w roku 100  lekarzy z prawie pięćdziesięciu krajów zamienia białe, lekarskie fartuchy na wieczorowe stroje i wykonuje koncert na rzecz organizacji działającej w sektorze zdrowia oraz osób potrzebujących opieki zdrowotnej. W tym roku zyski z koncertu zostaną przekazane na rejestrację dawców szpiku, prowadzoną przez Fundację DKMS.

Orkiestra zagra VIII symfonię Beethovena, a także dla uczczenia 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, po raz pierwszy wykona Uwerturę es-dur Ignacego Paderewskiego. Występ Orkiestry uświetni wybitny pianista Krzysztof Książek koncertem e-moll op. 11 Fryderyka Chopina.

World Doctors Orchestra zagra 11 października 2018 r. w Filharmonii Narodowej w Warszawie, a 12 października 2018 r. w krakowskim Centrum Kongresowym ICE.

DKMS 2 

***

Misją Fundacji DKMS jest znalezienie Dawcy dla każdego Pacjenta na świecie potrzebującego przeszczepienia krwiotwórczych komórek macierzystych. Fundacja działa w Polsce od 2008 roku jako niezależna organizacja pożytku publicznego oraz jako Ośrodek Dawców Szpiku w oparciu o decyzję Ministra Zdrowia. To największy Ośrodek Dawców Szpiku w Polsce, w którym zarejestrowanych jest 1 350 000  (czerwiec 2018) potencjalnych Dawców szpiku, spośród których 5 450 (czerwiec 2018) osób oddało swoje komórki macierzyste lub szpik Pacjentom zarówno w Polsce, jak i na świecie, dając im tym samym szansę na życie. We wszystkich bazach DKMS zarejestrowanych jest 8 000 000 potencjalnych Dawców. Aby zostać potencjalnym Dawcą, wystarczy przyjść na organizowany przez Fundację Dzień Dawcy szpiku lub wejść na stronę www.dkms.pl i zamówić pakiet rejestracyjny do domu.

Więcej informacji o Fundacji DKMS: dkms.pl