Czek dla Fundacji Wiewiórki Julii

 Czek dla Fundacji Wiewiórki Julii
Z okazji 30 urodzin KolDental, dystrybutor produktów i profesjonalnych usług stomatologicznych otrzymał od firmy Planmeca prezent w postaci czeku na 10 tysięcy euro na wsparcie dowolnej fundacji, która działa w zakresie pomocy pacjentom stomatologicznym. 

Prezes KolDental, Maciej Nurzyński, przekazał czek na ręce Pani Doktor Dżulietty Kiworkowej - Prezes Fundacji Wiewiórki Julii.

Fundacja Wiewiórki Julii to pierwsza i zarazem jedyna Fundacja w Polsce, której celem jest zapewnienie kompleksowej opieki stomatologicznej osobom jej potrzebującym. Swoje projekty realizuje na terenie całego kraju. Do tej pory dzięki staraniom oraz bezinteresownej pomocy wolontariuszy, przebadano prawie 40 000 dzieci w całej Polsce. W szkoleniach zorganizowanych przez fundację wzięło już udział blisko 25 000 dzieci.

Według badań prowadzonych przez Fundację Wiewiórki Julii ponad 74% najmłodszych mieszkańców dużych miast choruje na próchnicę, jednak w małych miejscowościach i wsiach odsetek próchnicy sięga już 90%. To problem, którego nie można już dłużej bagatelizować. Walczymy o to aby było lepiej.

Serdecznie gratulujemy Fundacji!