IV Ogólnopolski konkurs na opis przypadku leczenia kanałowego rozstrzygnięty!

IV Ogólnopolski konkurs na opis przypadku leczenia kanałowego rozstrzygnięty!
Pod koniec czerwca poznaliśmy laureatów IV Ogólnopolskiego konkursu na opis przypadku leczenia kanałowego, który ogłosili „Magazyn Stomatologiczny” wraz z organizatorami konferencji I love Endo. Z miłości do Endodoncji. Uroczyste wręczenie nagród odbyło się 30 czerwca, podczas pierwszego dnia konferencji I love Endo. Z miłości do endodoncji w Jachrance.
 
Konkurs był skierowany do wszystkich praktykujących lekarzy dentystów, którzy pasjonują się endodoncją. Do udziału w konkursie zgłoszono o 60% więcej opisów przypadków niż w ubiegłorocznej edycji. Prace oceniało grono niezależnych recenzentów w składzie: prof. dr hab. n. med. Mariusz Lipski (przewodniczący komisji konkursowej), dr n. med. Katarzyna Brus-Sawczuk, dr n. med. Sławomir Gabryś.

Jurorzy najwyżej ocenili prace:
  • I miejsce: lek. dent. Adam Romaniuk-Demonchaux z pracą „Selektywne rewizyjne leczenie endodontyczne zęba trzonowego górnego ze złożoną budową anatomiczną kanału mezjalnego bliższego. Opis przypadku”;
  • II miejsce: lek. dent. Mariya Kubatska z pracą „Złamane narzędzia – wyjąć czy ryzykownie zostawić?”;
  • III miejsce: lek. dent. Katarzyna Brzeń z pracą „Leczenie powikłań po zwichnięciu całkowitym i replantacji zębów 11 i 21 u pacjentki młodocianej. Obserwacja 3-letnia”.
Z nagrodzonymi pracami będzie można zapoznać się na łamach „Magazynu Stomatologicznego”. Laureaci otrzymali gratulacje z rąk organizatorów konferencji I love Endo. Z miłości do endodoncji, zespołu redakcyjnego „Magazynu Stomatologicznego”, członków komisji konkursowej, a także sponsorów nagród. Łączna wartość nagród w tegorocznej edycji konkursu wyniosła ponad 40 tys. zł.

A już teraz gorąco zachęcamy do udziału w kolejnej edycji konkursu! Szczegóły pojawią się na stronie internetowej „Magazynu Stomatologicznego”.

j1

j2

j3

j4

j7