MIĘDZYNARODOWE SYMPOZJUM OSTEOLOGICZNE BARCELONA 2023

MIĘDZYNARODOWE SYMPOZJUM OSTEOLOGICZNE BARCELONA 2023
Znakomite grono prelegentów podzieli się swoją wiedzą na temat regeneracji tkanek jamy ustnej podczas Międzynarodowego Sympozjum Osteologicznego, które odbędzie się w Barcelonie 27-29 kwietnia 2023 r. Hasło wydarzenia „WE ARE RE:GENERATION” odzwierciedla główny nacisk Fundacji Osteologii na edukację w dziedzinie regeneracji jamy ustnej oraz misję Fundacji, którą jest łączenie nauki z praktyką, poprzez gromadzenie dostępnej wiedzy z całego świata w jednym miejscu i czasie.
 
„W Barcelonie spotkają się i wymienią swoimi pomysłami światowi eksperci w dziedzinie regeneracji tkanek jamy ustnej. Tak ogromnej dawki wiedzy eksperckiej z dziedziny zarządzania tkankami twardymi i miękkimi nie znajdziemy na żadnym innym wydarzeniu. Jesteśmy jedynym światowym stowarzyszeniem specjalistycznym w tym zakresie” – wyjaśnia Ronald E. Jung, członek Rady Fundacji Osteologii.
 
„Charakterystyczna dla prelegentów Międzynarodowego Sympozjum Osteologicznego jest znakomita równowaga pomiędzy wysokim poziomem naukowym a doskonałością kliniczną. Specjalizując się wyłącznie w regeneracji tkanek jamy ustnej oferujemy dogłębną edukację naukową i kliniczną, której nie można uzyskać nigdzie indziej” – tłumaczy Jung.
 
Program obejmuje 80 wykładów i 14 warsztatów pod kierownictwem naukowym Pameli K. McClain oraz Istvana Urban. Już od pierwszego dnia kongresu uczestnicy będą mogli wziąć udział w warsztatach ze wszystkich obszarów regeneracji, które poprowadzą światowej sławy eksperci. Przez kolejne 2 dni osoby biorące udział w sympozjum staną przed szansą zagłębienia się w jeszcze bardziej złożone tematy regeneracji tkanek twardych i miękkich. Uczestnicy wydarzenia nauczą się też, jak zapobiegać powikłaniom oraz błędom w wymagających interwencjach chirurgicznych.

Nauka o mało inwazyjnej regeneracji przyzębia z Pierpaolo Cortellinim, czy pokrywanie recesji wokół zębów i implantów z Martiną Stefanini, to tylko dwa z głównych punktów programu zajęć. „Biorąc udział w warsztatach podczas sympozjum w Barcelonie, uczestnicy otrzymają cenne wskazówki na temat najlepszych praktyk, jak i pułapek czyhających na nich w pracy zawodowej” – obiecuje Stefanini.

Mario Roccuzzo i Daniel Thoma poprowadzą kolejno warsztaty poświęcone popularnym procedurom rekonstrukcyjnym w leczeniu peri-implantitis i nowoczesnemu zarządzaniu tkankami miękkimi. Ronald E. Jung uzupełni natomiast program swoimi zajęciami na temat wprowadzania zarządzania tkankami twardymi i miękkimi na wyższy poziom poprzez poprawę wyników estetycznych. „Bądź w pełni zaangażowany, zadawaj pytania i zrozum szczegóły, które mogą mieć kluczowe znaczenie dla wyniku” – radzi Jung. „Nie ma nic bardziej inspirującego, niż wspaniałe doświadczenie warsztatowe, które pozwala odzyskać motywację do codziennej pracy” – przekonuje.
 
„Dzięki tym wszystkim formom edukacyjnym, które będą miały miejsce w Barcelonie, dajemy zarówno młodym, jak i doświadczonym chirurgom stomatologicznym możliwość zagłębienia się w tę ekscytującą specjalizację oraz szansę pogłębienia wiedzy z jej zakresu” – objaśnia Jung. „Nie ma nic bardziej inspirującego od entuzjazmu, którym emanują największe autorytety w swojej dziedzinie” – dodaje.
 
Fundacja Osteologii to globalna organizacja, która wspiera naukę, szkolenia badawcze i edukację w dziedzinie regeneracji tkanek jamy ustnej. Jej celem jest rozwój i dzielenie się wiedzą i zrozumieniem, prowadzące do opartej na dowodach praktyki klinicznej w celu poprawy opieki nad pacjentem. Fundacja Osteologii łączy postęp naukowy ze współczesną praktyką kliniczną w dziedzinie regeneracji tkanek jamy ustnej.
 
 
Więcej informacji o wydarzeniu dostępne jest na stronie: https://www.osteology-barcelona.org/.