FINAŁ AKADEMII STOMATOLOGII PRZYSZŁOŚCI – PROGRAMU ALIGN TECHNOLOGY I PTSS

FINAŁ AKADEMII STOMATOLOGII PRZYSZŁOŚCI – PROGRAMU ALIGN TECHNOLOGY I PTSS

Firma Align Technology i Polskie Towarzystwo Studentów Stomatologii (PTSS) zakończyły pierwszy wspólny projekt edukacyjny – Akademię Stomatologii Przyszłości. Program został opracowany z myślą o studentach stomatologii, a jego celem było przybliżenie im wiedzy w zakresie leczenia nakładkowego. W ramach projektu uczestnicy wzięli udział w zdalnym kursie prowadzonym przez lekarzy i wykładowców Invisalign, a po jego zakończeniu przystąpili do testu wiedzy. Dziesiątka najlepszych studentów wzięła udział w finale, który odbył się 2 czerwca w klinice Vinci Clinic w Łodzi i polegał na wykonaniu konkretnych zadań praktycznych.
 
Akademia Stomatologii Przyszłości to nieodpłatny program edukacyjny dedykowany studentom stomatologii, którzy pragnęli rozwijać swoją wiedzę i kwalifikacje w zakresie leczenia wad zgryzu systemem Invisalign. Program kursu składał się z czterech modułów, które poprowadzili wykładowcy Invisalign: dr n. med. Katarzyna Becker – opiekun merytoryczny programu, dr n. med. Michał Tarnawski, dr n. med. Joanna Mrowiec oraz dr n. med. Katarzyna Potoczek-Wallner. Poruszyli oni takie zagadnienia, jak biomechanika w leczeniu nakładkowym, właściwe planowanie i spektrum możliwości leczenia rozwiązaniami Invisalign, a także tematykę związaną z systemami Invisalign Go i Go Plus. Po zapoznaniu się z materiałami edukacyjnymi uczestnicy Akademii przystąpili do testu wiedzy, w którym zostało wyłonionych dziesięcioro finalistów. W finale programu wybrano trzech studentów – zwyciężczyniami zostały Agata Lemańska, Marta Lasota-Cabaj i Aleks Łasińska.
 
Akademia Stomatologii Przyszłości umożliwiła kształcenie nowego pokolenia stomatologów, którzy będą sprawnie poruszać się w nowoczesnych, cyfrowych rozwiązaniach w codziennej praktyce lekarskiej. W programie przybliżyliśmy im zagadnienia związane z leczeniem systemem Invisalign i jego szerokim zastosowaniem w wielu dziedzinach stomatologii – od ortodoncji po stomatologię zachowawczą, protetykę czy implantologię. Biorąc udział w programie, studenci nie tylko skorzystali dostęp do wiedzy najlepszych ekspertów klinicznych, ale również zyskają nowe, cenne kompetencje na rynku pracy – komentuje Jakub Wróbel, Country Manager Align Technology w Polsce.
 
– Przystąpienie do Akademii Stomatologii Przyszłości dało studentom unikalną możliwość zapoznania się z systemem Invisalign, stojącą za nim technologią oraz szerokim zastosowaniem w stomatologii i ortodoncji. Studenci otrzymali kompleksową wiedzę i poznali sprawdzone rozwiązania, które będą mogli wykorzystać, stawiając pierwsze kroki na ścieżce rozwoju zawodowego. Poprzez udział w programie przyszli stomatolodzy będą sprawniej poruszać się w cyfrowych rozwiązaniach, które są podstawą we współczesnym gabinecie stomatologicznym  – podkreśla Michał Dudziński, Prezes Polskiego Towarzystwa Studentów Stomatologii.
 
 
Źródło: informacja prasowa