Odeszli dr Kazimierz Bryndal i dr Eleonora Sobiecka-Bryndal

 Odeszli dr Kazimierz Bryndal i dr Eleonora Sobiecka-Bryndal
Z głębokim żalem przyjęliśmy informację, że 21 maja 2022 r. zmarł dr Kazimierz Bryndal. Lekarz o niezwykłym autorytecie, wzór zasad etyki i deontologii lekarskiej. Wybitny dentysta i promotor oświaty zdrowotnej. W 2013 r. za bezinteresowne i społeczne zaangażowanie w tworzenie samorządu lekarskiego otrzymał Nagrodę im. Andrzeja Janusza Fortuny za zasługi dla polskiej stomatologii. Nagroda została wręczona dr Bryndalowi, podczas XXXIX Konferencji Naukowo--Szkoleniowej w  Rytrze, przez prof. Andrzej Matyję (ówczesnego prezesa ORL w Krakowie), który tak zwrócił się do nagradzanego: 
 
- Pański dorobek zawodowy na pierwszej linii podstawowej opieki zdrowotnej, Pańska aktywność na polu samorządu lekarskiego, Pański wkład w  kreowanie współpracy polskich lekarzy z niemieckimi wystawiają Panu wyjątkowe świadectwo lekarza i działacza bez reszty oddanego zdrowiu polskich obywateli oraz człowieka kładącego fundamenty pod wspólnotę europejską.
 
Dnia 22 maja 2022 r. w wieku 71 lat zmarła żona dr Bryndala - dr Eleonora Sobiecka-Bryndal. Była absolwentką Akademii Medycznej w Łodzi, lekarzem stomatologiem, specjalistką protetyki stomatologicznej z Torunia. Była delegatem na Okręgowy Zjazd Lekarzy Kujawsko-Pomorskiej Okręgowej Izby Lekarskiej III, IV i V kadencji oraz członkiem Okręgowej Komisji Rewizyjnej V kadencji. Pełniła również funkcję członka Komisji Senioratu i Spraw Socjalnych Kujawsko-Pomorskiej Okręgowej Izby Lekarskiej w Toruniu.

 
Składamy najgłębsze wyrazy współczucia pogrążonej w smutku rodzinie.
Zespół „Magazynu Stomatologicznego”