WYJĄTKOWA DEBATA O KONTROLI BÓLU W GABINECIE STOMATOLOGICZNYM

WYJĄTKOWA DEBATA O KONTROLI BÓLU W GABINECIE STOMATOLOGICZNYM
 
4 czerwca odbędzie się pierwsza w naszym kraju Debata o Kontroli Bólu w Gabinecie Stomatologicznym, organizowana przez firmę Septodont. W spotkaniu wezmą udział lekarze dentyści, a także specjaliści z zakresu psychologii, nauk farmaceutycznych, prawa oraz ratownictwa medycznego. Wydarzenie ma charakter online i jest bezpłatne, obowiązuje jednak wcześniejsza rejestracja na stronie https://debatakontrolabolu.pl/.
 sh
Rozwój nowoczesnych metod leczenia, wprowadzenie technologii cyfrowych oraz coraz większa świadomość dotycząca konieczności kontroli bólu przez dentystów sprawiają, że współczesne leczenie stomatologiczne jest coraz mniej inwazyjne, bardziej precyzyjne, a także wolne od dolegliwości bólowych. Niestety, wiedzy o tym nie posiada znaczna część społeczeństwa. Według danych zaprezentowanych w maju 2021 r. podczas konferencji "Dentofobia. Realny problem pacjenta i lekarza w XXI wieku", lęk przed wizytą u dentystą odczuwa aż 36% populacji, natomiast o dentofobii można mówić w przypadku co szóstego Polaka.

Widać więc, że dentyści właściwie na co dzień mierzyć się muszą z lękiem pacjentów przed bólem podczas leczenia stomatologicznego. Wyjątkową okazją do podniesienia swojej wiedzy i kompetencji w tym zakresie będzie I Debata o Kontroli Bólu w Gabinecie Stomatologicznym, która odbędzie się on-line 4 czerwca o godz. 9:00. Organizatorem spotkania jest firma Septodont, lider rynku preparatów farmaceutycznych dla stomatologii, zaspokajająca potrzeby produktowe i materiałowe lekarzy dentystów w zakresie kontroli bólu, endodoncji, stomatologii odtwórczej, kontroli zakażeń i wielu innych.
 
W I Debacie o Kontroli Bólu w Gabinecie Stomatologicznym udział wezmą:
  • dr n. med. Krzysztof Gończowski – z wykładem „Bezbolesne oraz efektywne wykonanie znieczulenia miejscowego”,
  • dr n. med. Agnieszka Pacyk – z wykładem „Bezbolesne leczenie stomatologiczne – zawsze, wszędzie i dla każdego?”,
  • dr n. med. Michał Sobczak – z wykładem „Kontrola Bólu oczami stomatologa dziecięcego”,
  • dr hab. n. med. i n. o zdr. Jarosław Woroń – z wykładem „Farmakoterapia bólu w gabinecie stomatologicznym – jak wybrać optymalną strategię terapeutyczną”,
  • dr n. med. Tomasz Nikodemski – z wykładem „Bezpieczna sedacja dożylna w gabinecie stomatologicznym",
  • lek. stom. psycholog Agnieszka Łykowska-Tarnowska – z wykładem „Dlaczego boimy się dentysty, czyli jak zamienić unikanie w oczekiwanie na wizytę?”,
  • dr n. med. Paweł Jastrzębski – z wykładem „Udzielanie pierwszej pomocy w gabinecie dentystycznym”,
  • adw. Ewa Mazur-Pawłowska – z wykładem „Aspekty prawne”.
Po każdym wykładzie zaplanowany jest czas na dyskusję. Będzie to wyjątkowa okazja, by dowiedzieć się, jak postępować z pacjentami z grup podwyższonego ryzyka, jakie są metody farmakologicznej terapii bólu, jak prawidłowo prowadzić dokumentację medyczną w zakresie kontroli bólu, jak postępować w sytuacjach zagrożenia życia w gabinecie oraz jak bezboleśnie przeprowadzić iniekcję.
 
Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, ale obowiązuje wcześniejsza rejestracja na stronie https://debatakontrolabolu.pl/. Poznaj wskazówki ekspertów, dowiedz się, jak unikać błędów, przełóż zdobytą wiedzę na codzienną pracę i przejmij kontrolę nad bólem Twoich pacjentów!
 kh


Źródło: informacja prasowa