Doceniane przez użytkowników, nagradzane w niezależnych plebiscytach (...)

Doceniane przez użytkowników, nagradzane w niezależnych plebiscytach (...)
MS 2021; 6: 78-80.


Doceniane przez użytkowników, nagradzane w niezależnych plebiscytach. Materiały stomatologiczne od producenta, któremu można zaufać będą gwarancją Twojego sukcesu klinicznego

1
Jak w gąszczu możliwości wybrać najlepiej? Czym się kierować, aby mieć pewność, że produkty, które wybierzemy do codziennej pracy będą dla nas najlepsze pod kątem użytkowym i zagwarantują długoterminowy sukces leczenia?

Wobec dużej różnorodności materiałów stomatologicznych, takich jak: cementy, materiały wypełniające, systemy wiążące, trudno zdecydować, które produkty najlepiej spełnią indywidualne wymagania lekarzy praktyków, a jednocześnie będą trwałe i bezpieczne dla pacjenta. Wykonanie własnego badania porównawczego i testowanie wszystkich produktów w gabinecie stomatologicznym, jest niemożliwe ze względu na dużą liczbę dostępnych rozwiązań. Badania laboratoryjne dostarczają informacji o określonych właściwościach produktu, ale zwykle nie dają całościowego obrazu jego zalet i wad. Ponadto wyniki różnych testów są trudne do porównania ze względu na różnice w doborze metody oraz sprzętu pomiarowego. Najlepszym źródłem informacji są wyniki badań klinicznych, które rzucają światło na długoterminowe działanie wybranych materiałów w ujęciu praktycznym. Takie dane nie są jednak dostępne od razu po wprowadzeniu produktu na rynek. Zwykle lekarze dentyści czekają na publikację rezultatów rzetelnych badań klinicznych wiele lat. Doskonałym przykładem jest CLEARFIL™ SE Bond, który od ponad 2 dekad jest uznawany za złoty standard samotrawiących systemów wiążących.

Co w sytuacji, kiedy chcemy poznać lepiej właściwości produktu w krótkim czasie od premiery rynkowej? Z pomocą przychodzą nam opinie oparte na praktycznym wykorzystaniu materiałów w warunkach klinicznych, które stanowią doskonałe wsparcie w poszukiwaniu wysokiej jakości materiałów dentystycznych.

Amerykański DENTAL ADVISOR jest jedną z najbardziej niezależnych i opiniotwórczych instytucji przeprowadzających oraz publikujących wyniki testów klinicznych, a także oceny wydajności produktów. Raz w roku specjaliści i klinicyści wskazują materiały i sprzęt dentystyczny o najlepszych parametrach, które otrzymują prestiżowe nagrody w kategorii Top Product lub Preferred Product. Lista laureatów jest publikowana na stronie internetowej DENTAL ADVISOR (www.dentaladvisor.com) oraz w styczniowo‑lutowym numerze czasopisma DENTAL ADVISOR.

Nagrody Top Product

Kariostatyczny system wiążący CLEARFIL™ SE Protect otrzymał nagrodę Top Product w kategorii Odbudowy bezpośrednie, Systemy Łączące: Systemy Samotrawiące, uzyskując ponad 98% pozytywnych ocen klinicznych. To jedyny system wiążący, który posiada udowodnione właściwości bakteriobójcze, wspomagające leczenie zaawansowanych ubytków próchnicy. Ten samotrawiący system oparty jest na składzie tak zwanego złotego standardu, czyli CLEARFIL™ SE BOND. Skład tego kultowego systemu wiążącego został wzbogacony o opatentowany monomer MDPB, oferujący efekt silnego i długotrwałego działania antybakteryjnego oraz fluor, który zapewnia długotrwałą ochronę tkanek zęba. To unikatowe połączenie kluczowych monomerów 10‑MDP i MDPB gwarantuje skuteczność terapeutyczną CLEARFIL™ SE Protect, a także wysoką siłę adhezji i pomyślne rokowanie nawet w przypadku głębokiej próchnicy.

2
Zaszczytny, szósty rok z rzędu nagroda Top Product w kategorii Materiały do Wypełnień Bezpośrednich, Kompozyty: Płynne Kompozyty z dużą zawartością wypełniacza, trafiła do CLEARFIL MAJESTY™ ES Flow, który uzyskał 100% wskaźnik rekomendacji. Ten uniwersalny, płynny kompozyt, który stał się również Wyborem Redakcji, jest połączeniem wytrzymałości materiałów o standardowej konsystencji z wygodą stosowania płynnych kompozytów. Dostępny jest w 3 poziomach płynności – od wysokiego do bardzo niskiego. Pozwala to dobrać odpowiednią gęstość materiału do każdej sytuacji klinicznej. Wariant o wysokiej płynności jest idealnym wyborem w przypadku wypełnień drobnych, powierzchownych ubytków, podkładów typu „liner“, przy procedurach IDS (Immediate Dentin Sealing). Wariant o bardzo niskiej płynności jest szczególnie polecany do zabiegów bezpośrednich odbudów powierzchni licowych, do odtwarzania guzków w zębach tylnych i tym podobnych procedur. Ten wyjątkowy kompozyt może być również stosowany do cementowania prac pośrednich, o grubości do 2 mm, bez konieczności wcześniejszego podgrzewania materiału. CLEARFIL MAJESTY™ ES Flow został przetestowany przez 29 konsultantów DENTAL ADVISOR, w ponad 900 zastosowaniach klinicznych. Sprawdzane właściwości produktu, jak: aplikacja/handling, estetyka, gęstość oraz podatność na polerowanie, oceniono jako „doskonałe”. Dzięki temu materiał osiągnął 98% ogólnych pozytywnych ocen klinicznych.

3
Odpowiedzią na potrzebę naturalnego i skutecznego leczenia nadwrażliwości jest TEETHMATE™ DESENSITIZER, który już po raz 7 zdobył uznanie DENTAL ADVISOR. Materiał ten został zaprojektowany w celu tworzenia (krystalizacji) hydroksyapatytu (HAp), będącego w stanie skutecznie zamknąć otwarte kanaliki zębinowe oraz pęknięcia szkliwa. Prowadzi to do usunięcia nadwrażliwości po nałożeniu środka na odsłoniętą, uszkodzoną mechanicznie lub świeżo preparowaną zębinę. Stosowany w ramach leczenia odtwórczego, TEETHMATE™ DESENSITIZER nie ma negatywnego wpływu na siłę wiązania systemów wiążących lub cementów adhezyjnych. Przeprowadzona przez DENTAL ADVISOR sześciomiesięczna ocena kliniczna, z udziałem 27 pacjentów zgłaszających nadwrażliwość związaną z recesją dziąseł wykazała, że stosowanie preparatu jest bardzo skuteczne w zapewnianiu natychmiastowej, a nawet długotrwałej (półrocznej) ulgi w dolegliwościach. Zaowocowało to doskonałą oceną i wynikiem aż 96% pozytywnych opinii.

4
W kategorii Cementy Samoadhezyjne dodatkową nagrodę Top Produkt otrzymał materiał PANAVIA™ SA Cement. Ten samoadhezyjny, dualnie wiążący cement, wyróżnia się wyjątkową łatwością użycia, jedną procedurą zastosowania w każdym przypadku, idealną konsystencją oraz możliwością łatwego usuwania nadmiaru po wstępnej polimeryzacji.

Nagrody Preferred Products

Wśród laureatów nagrody Preferred Products 2021, które otrzymały również etykietę Wybór Redakcji, znajduje się PANAVIA™ SA Cement Universal. Ten samoadhezyjny, uniwersalny cement w 2020 roku zdobył nagrodę Top Product Award. PANAVIA™ SA Cement Universal zawiera unikalny monomer LCSi. To silanowy środek sprzęgający, który posiada w swojej cząsteczce unikalny, długi łańcuch węglowy. Łańcuch węglowy tworzy trwałe, chemiczne wiązanie z ceramiką, dwukrzemianem litu oraz żywicą kompozytową, bez konieczności stosowania oddzielnego etapu silanizacji. Drugą kluczową technologią obecną w preparacie jest oryginalny monomer MDP, który zapewnia reaktywność chemiczną z tlenkiem cyrkonu, zębiną i szkliwem. Te nowatorskie rozwiązania gwarantują, że PANAVIA™ SA Cement Universal tworzy mocne i trwałe połączenie między tkankami zęba, a praktycznie każdym materiałem protetycznym bez konieczności stosowania dodatkowych środków, jak na przykład silan. Jego właściwości użytkowe, estetyka i przyjazność dla strefy przydziąsłowej, uzyskały oceny od bardzo dobrych do doskonałych, od 31 konsultantów DENTAL ADVISOR, którzy zastosowali cement w 516 różnych sytuacjach klinicznych. Wynikiem ogólnych testów klinicznych materiału jest aż 96% pozytywnych ocen.

5
Drugi rok z rzędu konsultanci DENTAL ADVISOR uhonorowali CLEARFIL™ Universal Bond Quick, o najszybszym czasie pracy, jako Preferred Product. Ten rewolucyjny system wiążący można nakładać jednoetapowo, dedykowany jest wszystkim technikom adhezyjnym (samotrawiącej, selektywnego wytrawiania szkliwa, a także technice całkowitego wytrawiania). Dzięki opatentowanej technologii Rapid Bond (połączenie oryginalnego monomeru 10‑MDP z innowacyjnymi hydrofilnymi monomerami amidowymi), system działa błyskawicznie, bez konieczności nakładania wielu warstw czy intensywnego wcierania w powierzchnię zęba. Szybka i łatwa procedura aplikacji była jednym z głównych powodów, dla których konsultanci DENTAL ADVISOR wybrali CLEARFIL™ Universal Bond Quick, jako preferowany produkt oraz Wybór Redakcji z 98% wynikiem pozytywnych ocen klinicznych. Warto wspomnieć, iż CLEARFIL™ Universal Bond Quick zapewnia doskonałe połączenie adhezyjne dla wszystkich rodzajów wypełnień bezpośrednich, odbudów zrębu zębinowego oraz uzupełnień pośrednich i wszelkiego rodzaju napraw wewnątrzustnych oraz zewnątrzustnych.

6
CLEARFIL™ CERAMIC PRIMER PLUS to uniwersalny primer protetyczny do adhezyjnego cementowania oraz napraw, który został laureatem tytułu Preferred Product w latach 2019, 2020 i 2021. W 2021 roku był też Wyborem Redakcji. Zawiera oryginalny monomer MDP oraz monomer silanowy. Gwarantuje doskonałe połączenie adhezyjne ze wszystkimi rodzajami materiałów stosowanych do wykonywania uzupełnień protetycznych, takich jak: ceramika na bazie krzemionki, tlenek cyrkonu, kompozyty, a nawet stopy metali. Użytkownicy zyskują na prostocie procedury stosowania, ponieważ produkt jest aplikowany i suszony na łączonych powierzchniach, po zalecanej obróbce wstępnej. W ocenie klinicznej CLEARFIL™ CERAMIC PRIMER PLUS uzyskał rekomendację 96% oraz ogólną ocenę 96% pozytywnych opinii od konsultantów DENTAL ADVISOR.

7
Wnioski

Kliniczne procedury składają się często z wielu pracochłonnych etapów, które mają wpływ na ostateczne powodzenie leczenia. Kluczową rolę odgrywa tutaj wiedza i umiejętności lekarza, jednak nie bez znaczenia są też sprawdzone produkty. To synergistyczne połączenie przesądza o jakości, i co za tym idzie trwałości postępowania terapeutycznego.

Wybierając produkty sygnowane przez firmę Kuraray Noritake możemy być pewni, iż spełnią swoją rolę w sposób przewidywalny oraz powtarzalny – zawsze oferując najwyższą jakość połączenia oraz trwałość. To, co doceniają lekarze dentyści na całym świecie to fenomenalne algorytmy postępowania – jasno określone, łatwe do powtórzenia i nie przedłużające czasu zabiegu. Warto sięgnąć po produkty, które od lat goszczą w najlepszych gabinetach stomatologicznych ponieważ… takie naśladownictwo jest emanacją najwyższych kompetencji w zawodzie.
.