ZAJĘCIA FAKULTATYWNE „ZASADY PROWADZENIA PRAKTYKI STOMATOLOGICZNEJ” OD STERN WEBER POLSKA

ZAJĘCIA FAKULTATYWNE „ZASADY PROWADZENIA PRAKTYKI STOMATOLOGICZNEJ” OD STERN WEBER POLSKA
Stern Weber Polska we współpracy z Wydziałem Lekarsko-Stomatologicznym Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego w semestrze letnim zorganizuje dla studentów IV roku kierunku lekarsko-dentystycznego wyjątkowe zajęcia fakultatywne „Zasady prowadzenia praktyki stomatologicznej”! Ideą zajęć jest przekazanie uczestnikom fakultetu, jak największego zakresu praktycznej wiedzy w oparciu o case study czy konkretne przykłady i wskazówki. Wykładowcami będą pracownicy oraz współpracownicy Stern Weber Polska, którzy posiadają wieloletnie doświadczenie we wspieraniu gabinetów stomatologicznych w całej Polsce.
 
Idea Fakultetu
Stern Weber Polska to czołowy dystrybutor unitów dentystycznych, a także aparatów RTG, autoklawów oraz wszelkich elementów wyposażenia gabinetów. Autorskie zajęcia fakultatywne realizowane na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym – obok konkursów stypendialnych organizowanych dla studentów WUM oraz Uniwersytetu Medycznego w Lublinie, jest to kolejna inicjatywa Stern Weber Polska skierowana do studentów. - Fakultet dla studentów Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego to unikatowy projekt nie tylko na skalę kraju, ale nawet i Europy. Nikt w Polsce wcześniej nie podjął się takiego zadania – podzielimy się ze studentami naszą najlepszą wiedzą, związaną z zasadami otwierania i prowadzenia gabinetów stomatologicznych. Już nie możemy się doczekać realizacji przygotowanych przez nas wykładów - opowiada Krzysztof Błażejczyk, Prezes Zarządu Stern Weber Polska.
 
Organizacja Fakultetu
Nazwa fakultetu współorganizowanego Wydział Lekarsko-Stomatologiczny WUM i firmę Stern Weber Polska to „Zasady prowadzenia praktyki stomatologicznej”. Program fakultetu został przygotowany przez ekspertów firmy Stern Weber Polska. Zajęcia dedykowane są studentom IV roku kierunku lekarsko-dentystycznego (tryb stacjonarny) Wydziału Lekarsko-Stomatologicznego – Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Pierwsze zajęcia zaplanowano na początek marca, natomiast fakultet zakończy się w drugiej połowie kwietnia. Przedmiot obejmuje łącznie 15 godzin zajęć, które zostaną przeprowadzone w formule on-line.
 
Za realizację fakultetu odpowiadać będą nauczyciele akademiccy z Zakładu Stomatologii Zachowawczej i eksperci pracujący na co dzień w Stern Weber Polska oraz w partnerskich firmach (W&H Polska) - swoją wiedzą i doświadczeniem związanym z otwieraniem gabinetu stomatologicznego podzielą się również lekarze-praktycy. Zakres zajęć obejmuje zagadnienia z zakresu doboru elementów wyposażenia gabinetu stomatologicznego, konserwacji urządzeń - ale również projektowania gabinetów, finansowania działalności czy testów specjalistycznych aparatów RTG. Zakończenie fakultetu planowane jest na ekspozycji Stern Weber Polska, podczas którego wszyscy uczestnicy którzy pomyślnie wykonają projekt zaliczeniowy otrzymają pamiątkowe dyplomy i materiały edukacyjne.

- Głównym założeniem fakultetu jest przekazanie rzetelnej wiedzy dotyczącej sprzętu czy specyfiki prowadzenia praktyki stomatologicznej. Rozmowy oraz spotkania ze studentami zmotywowały nas do realizacji pomysłu, który klarował się w naszej firmie od co najmniej kilku lat - własnego przedmiotu, skierowanego do studentów kierunku lekarsko-dentystycznego, którzy w niedalekiej przyszłości będą planowali otworzenie własnego gabinetu – dodaje Krzysztof Błażejczyk.
 
Najważniejsze cele Fakultetu
  • Przygotowanie uczestnika fakultetu do otworzenia własnej praktyki stomatologicznej, przekazując praktyczną wiedzę związaną z doborem sprzętu, finansowaniem, projektu gabinetu uwzględniającego projekty osłon stałych, konserwacji urządzeń, dokumentacji medycznej, podstaw marketingu i cyberbezpieczeństwa.
  • Przedstawienie uczestnikom fakultetu rozwiązań, umożliwiających skuteczne łączenie wykonywanie zawodu lekarza dentysty z rolą przedsiębiorcy, ponoszącego odpowiedzialność za kwestie prawne, ekonomiczne oraz organizacyjne prowadzonego gabinetu stomatologicznego.
  • Nabycie przez uczestników kursu umiejętności polegających na poprawnej konserwacji sprzętu oraz właściwego doboru urządzeń i elementów wyposażenia gabinetów stomatologicznych w zależności od wybranej specjalizacji, a także rodzaju działalności lekarskiej.
  • Zdobycie i poszerzenie wiedzy w zakresie poprawnego użytkowania urządzeń radiologicznych, ze zwróceniem szczególnej uwagi na zasady ich konserwacji.
  • Poszerzenie wiedzy z zakresu źródeł pozyskiwania finansowania na zakup elementów wyposażenia gabinetów dentystycznych, przybliżając specyfikę pożyczki medycznej oraz leasingu.
 
Podsumowanie
Każda inicjatywa mająca na celu budowanie wiedzy - szczególnie wśród przyszłych lekarzy dentystów - jest jak najbardziej warta uwagi. Fakultet organizowany przez Stern Weber Polska we współpracy z Warszawskim Uniwersytetem Medycznym może być trafnym uzupełnieniem tradycyjnego programu nauczania. Szczególnie ciekawe dla studentów może okazać się doświadczenie i wiedza przekazywana przez praktyków Stern Weber Polska oraz lekarzy, którzy prowadzą już własne gabinety. Organizatorzy fakultetu liczą na jak najwyższą frekwencję - biorąc pod uwagę program zajęć, tak przygotowany projekt ma szansę na odniesienie dużego sukcesu.
 

Źródło: informacja prasowa