Nowy produkt od Kuraray Noritake - PANAVIA Veneer LC

Nowy produkt od Kuraray Noritake  - PANAVIA Veneer LC
Kuraray Noritake Dental prezentuje cement PANAVIA™ Veneer LC: ekspert od licówek.
 
Wykonanie licówek to prawdziwe wyzwanie. Oczekiwania estetyczne pacjentów są nadzwyczajnie wysokie, a praca z ekstremalnie cienkimi licówkami bywa  trudna ze względu na ich nieretencyjną budowę. Adhezja podczas zabiegu cementowania musi być wręcz doskonała. W celu sprostania tym wymaganiom i uzyskania długoczasowego efektu, wybór, nie tylko materiału odtwórczego, ale i wysokoestetycznego, łatwego w pracy, wytrzymałego cementu, jest kluczowym elementem sukcesu klinicznego. Nowy system PANAVIA™ Veneer LC, produkcji Kuraray Noritake Dental Inc., tworzy spójny zestaw, składający się z primera do tkanek zęba PANAVIA™ V5 Tooth Primer, cementu PANAVIA™ Veneer LC Paste i silanu CLEARFIL™ CERAMIC PRIMER PLUS. Wszystkie razem zapewniają wymagane właściwości optyczne, adhezyjne oraz odpowiedni handling, czyli łatwość pracy.
 
PANAVIA™ Veneer LC licuje z estetyką - na wiele sposobów gwarantuje wysokoestetyczne rezultaty. Cztery różne odcienie z kompatybilnymi pastami try-in, pozwalają lekarzowi na realizację indywidualnych potrzeb pacjenta oraz wizualizację efektu końcowego jeszcze przed cementowaniem. Doskonała konsystencja cementu i możliwość aplikacji w bardzo cienkich warstwach, ułatwia osadzenie licówek oraz zapewnia wysokoestetyczne przejście licówki w ząb. PANAVIA™ Veneer LC wykazuje doskonałą stabilność koloru, polerowalność oraz utrzymywanie połysku. Sprawia to, że granica cementowania przez długi czas pozostaje niedostrzegalna.
 
Podczas cementowania licówek, w celu utrzymania pola zabiegowego w suchości i czystości, zalecane jest osadzanie wielu punktów protetycznych na raz. Ze względu na długi czas pracy, wynoszący 200 sekund*, PANAVIA™ Veneer LC jest zalecana do pracy w technice jednoczasowego cementowania. W ten sposób wszystkie licówki mogą być osadzane jednocześnie, bez ścigania się z czasem wiązania materiału. Wysiłek i czas całego zabiegu są dodatkowo ograniczone dzięki idealnej konsystencji cementu PANAVIA™ Veneer LC. Gwarantuje ona brak klejenia do narzędzi, zapobiega przemieszczaniu i spływaniu licówek z filarów, nadmiary są łatwe do usunięcia a granica cementowania doskonale się poleruje.
 
Wysoka i stabilna w czasie siła wiązania z tkankami zęba została uzyskana dzięki technologii wiązania kontaktowego (touch-cure technology), opracowanej przez Kuraray Noritake Dental Inc.. Polimeryzacja połączenia adhezyjnego zęba i cementu rozpoczyna się z chwilą aplikacji materiału PANAVIA™ Veneer LC na filar pokryty primerem PANAVIA™ V5 Tooth Primer. Jednocześnie nie wpływa to na czas wiązania cementu w okolicy uzupełnienia protetycznego. W ten sposób uzyskano dodatkowe uszczelnienie połączenia z zębem, bez skracania czasu plastyczności cementu. Wysoka siła wiązania adhezyjnego do materiałów protetycznych uzyskiwana jest po zastosowaniu silanu CLEARFIL™ CERAMIC PRIMER PLUS, o udowodnionym działaniu z szeregiem materiałów, wykorzystywanych w protetyce (ceramiki szklane, cyrkon, stopy metali, kompozyt).
 
Będąc kombinacją innowacyjnych oraz sprawdzonych rozwiązań, PANAVIA™ Veneer LC spełnia wszystkie oczekiwania w kontekście estetyki, dokładności i wydajności cementowania licówek. Więcej informacji o cemencie PANAVIA™ Veneer LC oraz całej rodzinie wysokowydajnych cementów kompozytowych dostępne jest na stronie www.kuraraynoritake.eu/pl.

*Czas pracy w świetle otoczenia (8000 luksów).knŹródło: informacja prasowa