FIRMA MARRODENT ORGANIZUJE SPECJALNE, STACJONARNE WYDARZENIE EDUKACYJNE Z DZIEDZINY ORTODONCJI Z UDZIAŁEM DR LUISA CARRIÈRE I DR MARIO CHORAKA

FIRMA MARRODENT ORGANIZUJE SPECJALNE, STACJONARNE WYDARZENIE EDUKACYJNE Z DZIEDZINY ORTODONCJI Z UDZIAŁEM DR LUISA CARRIÈRE I DR MARIO CHORAKA

Celem szkolenia jest przekazanie ortodontom wiedzy na temat MTO (Minimum Touch Orthodontics) - nowej
filozofii leczenia, która łączy współczesne zasady kliniczne z zaawansowanymi rozwiązaniami cyfrowymi w płynnym procesie pracy, zapewniając wyjątkowe, przewidywalne rezultaty.
 
Firma Marrodent, spółka Henry Schein, zorganizuje 8 maja 2022 r. w hotelu NYX Hotel Warsaw w Warszawie specjalne, całodniowe szkolenie pod tytułem „Minimum Touch Orthodontics – nowy paradygmat w leczeniu ortodontycznym”.
 
Minimum Touch OrthodonticsSM (MTO) to filozofia leczenia, która obejmuje protokoły, aspekty opieki nad pacjentem i komunikację w jednym holistycznym podejściu. Metoda Minimum Touch Orthodontics została opracowana przez dr Luisa Carrière. Dr Carrière uzyskał dyplom lekarza stomatologa na Uniwersytecie Complutense w Madrycie (Hiszpania) w 1991 r., a następnie w 1994 r. ukończył specjalizację w dziedzinie ortodoncji na Uniwersytecie Barcelońskim. W 2006 r. przyznano mu z kolei tytuł doktora ortodoncji Cum Laude.
 
Dr Mario Chorak ukończył University of Kentucky College of Dentistry w USA z wyróżnieniem w 1999 r. oraz uzyskał w 2001 r. zaświadczenie Certificate of Orthodontics and Dentofacial Orthopedics wydane przez Oregon Health Sciences University. Dr Carriere wraz dr Chorakiem szczegółowo omówią metodę Minimum Touch Orthodontics, która zyskuje coraz większą popularność. Dodatkowo zaprezentują też nowe paradygmaty w zakresie terapii clear aligner. Wyjaśnią ortodontom, jak osiągać doskonałe wyniki kliniczne, jak zwiększyć przewidywalność przypadku i uprościć finishing oraz jak zmniejszyć liczbę wizyt w gabinecie a zwiększyć zaangażowanie i współpracę pacjenta. Omówią też nowe technologie w leczeniu ortodontycznym oraz narzędzia wraz z ich zastosowaniem klinicznym.
 
Program:
  • 08:00 – 11:00 "Na początku SAGITAL FIRST, przesuwanie granic w leczeniu ortodontycznym" dr Mario Chorak;
  • 11:15 – 12:15 "Nowy paradygmat terapii Clear Aligner" dr Mario Chorak;
  • 12:45 – 14:45 "Minimum Touch Orthodontics: Nowe doświadczenia w leczeniu ortodontycznym" dr Luis Carrière;
  • 15:00 – 17:00 "Najlepsza formuła na sukces kompleksowej opieki nad pacjentem" dr Luis Carrière.
Więcej informacji na temat szkolenia oraz rejestracji można znaleźć pod tym linkiem.


Źródło: informacja prasowa