POLSCY DENTYŚCI SOLIDARNI Z UKRAINĄ!

POLSCY DENTYŚCI SOLIDARNI Z UKRAINĄ!
 
W poniedziałek (28.02) ruszyła strona internetowa (link do strony tutaj) z bazą gabinetów oferujących bezpłatną pomoc stomatologiczną ofiarom agresji rosyjskiej, które trafiły do Polski.
 
Akcja swój początek miała w popularnym portalu społecznościowym, na grupie, w której dyskutują stomatolodzy. Jednym z pierwszych lekarzy dentystów, który zaoferował pomoc potrzebującym Ukraińcom był Kazimierz Szulist (Klinika Impladent, Nakło nad Notecią). Inicjatywa szybko zyskała sprzymierzeńców, a lista gabinetów gotowych wydłużała się z każdą chwilą.
 
– To zwykły gest solidarności, ale jakże ważny. Dziś wydaje się, że pomoc stomatologiczna to może nie być pierwsza potrzeba uciekających z Ukrainy, ale dobrze wiemy, że wkrótce może się zmienić. W potrzebie będą dorośli oraz dzieci, wiemy, że do Polski przyjedzie wiele kobiet w ciąży. Specjalna mapa gabinetów, którą stworzyliśmy w witrynie www.dentysciukrainie.pl ma pomóc w lokalizacji placówki najbliżej miejsca przebywania. Przetłumaczyliśmy stronę na język ukraiński, apelujemy do wszystkich mediów, również tych ogólnopolskich i lokalnych o pomoc w dotarciu do potrzebujących – wyjaśnia Krzysztof Powolny, pomysłodawca akcji.
 
Chęć nieodpłatnej pomocy obywatelom z Ukrainy wyraziło już blisko 50 gabinetów z różnych części kraju. Akcję wsparło Polskie Towarzystwo Stomatologiczne oraz partnerzy: Acteon, Marrodent, Medif, Biomedix, Exactus/CEDE i agencja ewiDENTniepr. Tutaj znaleźć można wykaz podmiotów oferujących bezpłatną pomoc stomatologiczną dla Ukraińców.

 

Źródło: https://dentysciukrainie.pl