ALIGN TECHNOLOGY WPROWADZA INNOWACJE DLA SYSTEMU INVISALIGN NA ALIGN DIGITAL PLATFORM

ALIGN TECHNOLOGY WPROWADZA INNOWACJE DLA SYSTEMU INVISALIGN NA ALIGN DIGITAL PLATFORM

  • Aktualizacja ClinCheck Live Update z kontrolerem 3D umożliwia modyfikację planu leczenia ClinCheck w czasie rzeczywistym, co znacznie zwiększa wydajność praktyki, poprawiając jednocześnie jakość planów leczenia.
  • Invisalign Practice App zapewnia mobilną integrację z platformą Invisalign Doctor Site (IDS) i umożliwia lekarzom zarządzanie praktyką na wyciągnięcie ręki.
  • Invisalign Personalized Plan (IPP) automatycznie stosuje określone preferencje lekarza w leczeniu kompleksowych przypadków, zwiększając wydajność i zapewniając stopniowe, spójne planowanie leczenia.
  • Oprogramowanie Invisalign Smile Architect dedykowane jest stomatologom ogólnym do tworzenia i wizualizacji planów leczenia ortodontycznego i odtwórczego dla pacjentów, przy użyciu cyfrowych skanów iTero oraz zdjęć zgryzu na platformie Invisalign Go.
 
Firma Align Technology („Align”) (Nasdaq: ALGN) poinformowała o wprowadzeniu innowacji dla systemu Invisalign na platformie Align Digital Platform, będącej połączeniem zastrzeżonego oprogramowania, systemów i usług zaprojektowanych w celu zapewnienia bezproblemowej obsługi i przepływu pracy, który integruje wszystkich użytkowników – lekarzy, laboratoria, pacjentów i konsumentów. Wprowadzone innowacje dla systemu Invisalign dotyczą takich programów, jak ClinCheck Live Update z kontrolerem 3D, Invisalign Practice App, Invisalign Personalized Plan (IPP) oraz Invisalign Smile Architect. Zapewniają lekarzom większą elastyczność, spójność preferencji leczenia oraz możliwości modyfikacji planu leczenia w czasie rzeczywistym. Celem każdej z tych funkcji jest poprawa jakości, wydajności i skali planowania leczenia systemem Invisalign, a także zwiększenie zaangażowania lekarza i pacjenta w uzyskaniu lepszych wyników leczenia.

– Align jest pionerem cyfrowej ortodoncji i stomatologii dzięki budowaniu zintegrowanej platformy cyfrowych produktów i usług, która zapewnia lekarzom bezproblemowe rozwiązania, pozwalające na efektywne i skuteczne leczenie pacjentów oraz rozwój praktyki lekarskiej. Wprowadzenie nowych ulepszeń dla systemu Invisalign na platformie cyfrowej Align jest odzwierciedleniem naszego zaangażowania w ciągłe tworzenie innowacji. Redefiniujemy cały proces planowania leczenia systemem Invisalign, upraszczamy każdy krok i umożliwiamy lekarzom łatwiejszy kontakt z pacjentami, co pozwala nam realizować naszą wizję łatwej w użytkowaniu platformy cyfrowej Align, która pomaga naszym lekarzom zmieniać uśmiechy i życie pacjentów – komentuje Raj Pudipeddi, dyrektor ds. produktów i marketingu firmy Align Technology, starszy wiceprezes i dyrektor zarządzający regionu Azji i Pacyfiku.

– Dzięki połączeniu technologii cyfrowej, unikalnych możliwości i know-how firmy Align oraz danych uzyskanych od milionów pacjentów Invisalign, jesteśmy w stanie już teraz przedstawić naszym klientom innowacje dla systemu Invisalign. Prace nad aktualizacją programów ClinCheck Live Update i Invisalign Personalized Plan trwały wiele miesięcy i były możliwe tylko dzięki doświadczeniu, danym i wnioskom zdobytym dzięki zastosowaniu leczenia Invisalign u ponad 12 milionów pacjentów. We wszystkich naszych innowacjach wykorzystujemy połączenie sztucznej inteligencji i automatyzacji, aby stworzyć nowe opcje planowania leczenia dla naszych klientów oraz wzbogacić ich wiedzę i doświadczenie. Dzięki temu będą mogli tworzyć, personalizować i modyfikować plany leczenia systemem Invisalign w sposób bardziej wydajny i spójny niż kiedykolwiek wcześniej. To, co kiedyś zajmowało kilka dni, może być teraz zrealizowane w ciągu kilku minut – oznacza to duży wzrost wydajności dla lekarzy i ich pacjentów – dodaje Sreelakshmi Kolli, starszy wiceprezes i dyrektor ds. cyfrowych w Align Technology.

– Wiemy, że każdy certyfikowany lekarz Invisalign ma inne preferencje, a każdy pacjent jest wyjątkowy. Plany leczenia mogą różnić się w zależności od wielu czynników, do których należą rodzaj wady zgryzu, wiek pacjenta i oczekiwany przez niego efekt. Z tego powodu lekarze poświęcają dużo czasu na planowanie, przeglądanie i modyfikowanie symulacji leczenia ClinCheck, a czas ten wydłuża się wraz z rozwojem praktyki lekarskiej. Invisalign Personalized Plan i ClinCheck Live Update z kontrolerem 3D to przełomowe innowacje, które stanowią krok naprzód w cyfrowym planowaniu leczenia, pomagając lekarzom tworzenie jeszcze bardziej spersonalizowanych planów leczenia ClinCheck. Korzystając z kontrolera 3D, lekarze będą mogli zwiększyć wydajność praktyki dzięki możliwości dokonywania zmian w czasie rzeczywistym. Invisalign Smile Architect łączy planowanie leczenia z uwzględnieniem rysów twarzy i leczenie ortodontyczne w ramach oprogramowania ClinCheck, zapewniając elastyczność i dostosowanie do różnych potrzeb pacjentów, niezależnie od tego, czy jest to leczenie ortodontyczne czy odtwórcze. Ułatwia to lekarzom dzielenie się swoją wizją z pacjentami oraz korzystanie z technologii i narzędzi cyfrowych w celu uzyskania najlepszej jakości rezultatów klinicznych dla swoich pacjentów – podkreśla Mitra Derakhshan, wiceprezes ds. klinicznych w firmie Align Technology.
 
Informacje dotyczące innowacji Invisalign dla Align Digital Platform:

  • ClinCheck Live Update z kontrolerem 3D – modyfikacja cyfrowych planów leczenia w czasie rzeczywistym
ClinCheck Live Update to nowa funkcja w ClinCheck Pro, która umożliwia lekarzom modyfikację planów leczenia pacjentów Invisalign w czasie rzeczywistym, co jest zupełnie nowym doświadczeniem w planowaniu leczenia. Dzięki tej funkcji lekarze będą mogli wykorzystywać elementy kontrolera 3D do wprowadzania zmian w planie ClinCheck i zobaczyć je w planie leczenia w ciągu około dwóch minut. Oszczędza to tygodnie interakcji pomiędzy lekarzami i projektantami CAD, a także pozwala dokładniej oddać zamierzenia lekarza. Po wprowadzeniu zmian do planu leczenia w czasie rzeczywistym, lekarze mogą natychmiast zatwierdzić zmodyfikowany plan, umożliwiając w ten sposób rozpoczęcie produkcji przezroczystych nakładek Invisalign. Funkcja ClinCheck Live Update z kotrolerem 3D jest dostępna dla wybranych produktów, w tym Invisalign Comprehensive, Invisalign Lite, Invisalign Express 7 oraz zamówień dodatkowych alignerów. Nie ma ograniczeń co do liczby modyfikacji, jakie można wprowadzić za pomocą aktualizacji ClinCheck Live Update.

  • Invisalign Practice App – narzędzia w zasięgu ręki
Invisalign Practice App to nowy mobilny dodatek do platformy Invisalign Doctor Site (IDS), który usprawnia pracę w gabinecie poprzez umieszczenie w jednej wygodnej aplikacji wielu funkcji leczenia Invisalign, z których lekarze korzystają w codziennej pracy. Należą do nich przechwytywanie zdjęć, Invisalign Virtual Care, Invisalign Virtual Appointment i symulacja Invisalign SmileView. Intuicyjny interfejs użytkownika pozwala lekarzom również zarządzać i nadawać priorytety zadaniom, takim jak plany leczenia ClinCheck oczekujące na zatwierdzenie oraz zalecenia dla pacjentów. Szczegóły dotyczące Invisalign Practice App dostępne są na stronie: https://www.invisalign.com/provider/virtual-solutions/practice-app.

  • Invisalign Personalized Plan (IPP) – automatyczne zastosowanie preferencji leczenia ustalonych przez lekarza
Invisalign Personalized Plan (IPP) to nowa funkcja w oprogramowaniu ClinCheck Pro, zaprojektowana w celu usprawnienia procesu planowania leczenia i ułatwienia lekarzom realizacji planów leczenia w sposób bardziej spójny i wydajny. Łączy ona zautomatyzowane i działające niemal w czasie rzeczywistym oprogramowanie do planowania leczenia ClinCheck z możliwością tworzenia i zarządzania preferencjami leczenia, takimi jak określenie zaleceń lekarskich, preferencje kliniczne i specjalne instrukcje, które powinny być stosowane w określonych wskazaniach lub przypadkach, np. w leczeniu nastolatków, w przypadkach takich wad zgryzu jak zgryz otwarty, zgryz głęboki i inne. IPP daje lekarzom szeroki zakres spersonalizowanych preferencji i instrukcji dotyczących procesu planowania leczenia już początku pracy z oprogramowaniem ClinCheck, co poprawia jakość planowania leczenia, jak również wyniki leczenia pacjentów. 

  • Invisalign Smile Architect – tworzenie planów leczenia ortodontycznego i odtwórczego za pomocą systemu Invisalign Go
Invisalign Smile Architect umożliwia planowanie leczenia ortodontycznego i odtwórczego w oparciu o rysy twarzy pacjenta. Łączy w sobie zastosowanie skanów wewnątrzustnych iTero, zdjęć twarzy oraz oprogramowania ClinCheck, aby umożliwić lekarzom tworzenie planów leczenia, które integrują leczenie ortodontyczne i odtwórcze. Dzięki narzędziu ClinCheck In-Face Visualization, lekarze otrzymują rendering twarzy, który mogą wykorzystać do planowania leczenia i wizualizacji uśmiechu pacjentów, zarówno po leczeniu systemem Invisalign, jak i leczeniu odtwórczym.
 
Leczenie ortodontyczne i odtwórcze stwarza coraz większe szanse dla stomatologów ogólnych, ponieważ zapewnia lekarzom pojedynczy ekosystem umożliwiający jednoczesne planowanie leczenia ortodontycznego i uzupełnień protetycznych. Oprogramowanie Invisalign Smile Architect zostało udostępnione wyłącznie na platformie Invisalign Go dla stomatologów ogólnych, pomaga lekarzom w planowaniu kompleksowego leczenia ich pacjentów, z uwzględnieniem rozwiązań stomatologii minimalnie inwazyjnej, która pozwala zachować zdrową, naturalną strukturę zębów, a także zapewnia lepsze wyniki leczenia.
 

Źródło: informacja prasowa