Poznaj GLUXODENT® - płyn do płukania kanałów korzeniowych

Poznaj GLUXODENT® - płyn do płukania kanałów korzeniowych
GLUXODENT® to płyn do płukania kanałów korzeniowych, zalecany do stosowania podczas każdego leczenia endodontycznego. Szczególnie zalecany jest:
  • podczas powtórnego leczenia endodontycznego zębów, gdy istnieje podejrzenie infekcji faecalis lub C. albicans,
  • w przypadku nie gojących się zmian zapalnych w tkankach okołowierzchołkowych,
  • po leczeniu otwartym,
  • u osób uczulonych na podchloryn sodu,
  • w zębach, w przypadku których istnieje duże prawdopodobieństwo przepchnięcia roztworu płuczącego poza otwór wierzchołkowy korzenia zęba,
  • przy wypełnianiu kanałów uszczelniaczami na bazie materiałów złożonych.
Diglukonian chlorheksydyny, zawarty w płynie GLUXODENT® nie działa na tkanki miękkie ani na warstwę mazistą kanału zęba. Płyn GLUXODENT® jest roztworem płuczącym, za jego pomocą usuwane są resztki miazgi i opiłki zębinowe powstałe w trakcie opracowywania kanałów korzeniowych podczas leczenia endodontycznego.

Sposób postępowania z wyrobem
W celu pobrania wyrobu nakręcić końcówkę strzykawki (typu luer-lock) na adapter butelki, butelkę przechylić i naciągnąć wyrób do strzykawki. Płyn GLUXODENT® wprowadzić do kanału korzeniowego przy pomocy strzykawki z jednorazową igłą z boczną perforacją tak ustawioną, aby strumień płynu był skierowany na ścianę kanału lub przy pomocy aparatów dźwiękowych i ultradźwiękowych. Igłę należy wprowadzić do kanału na głębokość o około 1,5 mm krótszą niż długość robocza i aplikować wyrób zapewniając mu prawidłowy odpływ z kanału. Podczas płukania należy stosować co najmniej 2 ml płynu przy zmianie narzędzia na większe; łącznie około 10-16 ml preparatu na jeden kanał korzeniowy.  Płukać naprzemiennie z innymi środkami przeznaczonymi do płukania kanałów. Jako ostatni środek płuczący zaleca się stosowanie płynu GLUXODENT®.

Producent
CHEMA-ELEKTROMET Spółdzielnia Pracy, ul. Przemysłowa 9, 35-105 Rzeszów, Polska, www.chema.rzeszow.pl

GLUXODENT® TO WYRÓB MEDYCZNY DO STOSOWANIA WYŁĄCZNIE PRZEZ LEKARZA STOMATOLOGA


Źródło: informacja prasowa