Studentka stomatologii UJ w finale międzynarodowego konkursu

Studentka stomatologii UJ w finale międzynarodowego konkursu
Małgorzata Zając – studentka V roku kierunku lekarsko-dentystycznego na Wydziale Lekarskim UJ CM – wygrała ogólnopolski etap konkursu Jules Allemand Trophy (JAT) i we wrześniu będzie reprezentować Polskę w finale międzynarodowym w D’Annunzio University w Chieti we Włoszech.

Jules Allemand Trophy to jedyny na świecie konkurs poświęcony stomatologii estetycznej. Opiera się on na współpracy europejskich uniwersytetów, wśród nich Università degli Studi „D’Annunzio” Chieti – Pescara, Semmelweis University Medicine and Health Science Budapest, Charles University of Praque oraz Insieme academy i firmy Micerium. W pierwszych latach brały w nim udział nieliczne uczelnie medyczne, ale obecnie jest prowadzony w blisko 100 uczelniach z 25 europejskich państw.  Do każdej edycji zgłasza się około 3,5 tys. studentów – dotychczas rywalizowało w nim ponad 30 tys. osób. Konkursowym zadaniem jest wykonanie rekonstrukcji materiałem złożonym w zębach przednich i bocznych anatomiczną techniką warstwową według zasad doktora Lorenzo Vaniniego.

Konkurs Jules Allemand Trophy składa się z trzech etapów: wewnątrzuczelnianego, ogólnopolskiego i  międzynarodowego. Tegoroczny finał krajowy, który odbył się 28 czerwca w Warszawie, wygrała Małgorzata Zając – studentka V roku kierunku lekarsko-dentystycznego na Uniwersytecie Jagiellońskim. Do konkursu przygotowywała ją dr n. med. Teresa Szupiany-Janeczek, adiunkt w Katedrze Stomatologii Zintegrowanej UJ CM. We wrześniu Małgorzata Zając będzie reprezentować Polskę podczas finału międzynarodowego w D’Annunzio University w Chieti we Włoszech. Nagrodą główną w konkursie jest trzymiesięczny staż w Katedrze Oral Science, Restorative Dentistry Section na tej właśnie uczelni.


Źródło: https://www.cm-uj.krakow.pl, https://www.insieme.academy