Wyróżnienia Dental Advisor wręczone

Wyróżnienia Dental Advisor wręczone

Już po raz kolejny zostaly wręczone nagrody Dental Advisors dla firm i produktów, które sprawdzają się zarówno w laboratorium, jak i praktyce dentystycznej. Poszczególne produkty oceniane były na podstawie wrażeń użytkowników, jak również bazując na testach laboratoryjnych.

Wśród licznych wyróżnonych produktów w kategorii samowytrawianych systemów wiążących nagrodę uzyskał produkt CLEARFIL SE Protect  (Kuraray Noritake). Materiał doceniono, między innymi, za wykorzystanie unikalnej technologii, która w istotny sposób redukuje nadwrażliwość pozbiegową, za zawartość monomerów funkcyjnych (MDP oraz MDPB), długoterminowe uwalnianie jonów fluoru oraz silne działanie antybakteryjne.

dentalAdv3

W kategorii cementów adhezyjnych wyróżniono natomiast samoadhezyjny cement PANAVIA SA Cement Universal (Kuraray Noritake). Testy przeprowadzone przez niezależny zespół naukowców z Dental Advisor Biomaterials Laboratories wykazały, że jest to materiał wykazujący najwyższą siłę adhezji do szkliwa i zębiny spośród wszystkich współczesnych samoadhezyjnych cementów. Oceniono również, iż cement ten jest prawdziwie uniwersalny, ponieważ łączy się ze wszystkimi materiałami protetycznymi. Badacze z Dental Advisor Biomaterials Laboratories ocenili jakość połączenia cementu z dwu krzemianem litu oraz z tlenkiem cyrkonu jako wyjątkowo wysokie.

dentalAdv2

W grupie materiałów kompozytowych doceniono natomiast wysoko napełniony płynny kompozyt CEARFIL MAJESTY ES Flow (Kuraray Noritake). Podkreślono przede wszystkim estetykę oraz polerowalność materiału, które wpływają na naturalny wygląd wypełnień wykonanych z tego kompozytu. Zwrócono szczególną uwagę na możliwość wypolerowania tego materiału do najwyższego poziomu połysku. Zauważono również, iż doskonała płynność pozwala na aplikację produktu bez niekorzystnego spływania, z jednoczesną gwarancją idealnej adaptacji do ścian ubytku i precyzyjnym wypełnianiem wąskich przestrzeni oraz podcieni.

dentalAdv1