Wolisz niższe stężenie?

Wolisz niższe stężenie?

Chloran 2,0%  to preparat do płukania kanałów korzeniowych, zalecany do przepłukiwania kanałów zębów z zapaleniem miazgi.

  • Usuwa resztki martwej miazgi podczas mechanicznego poszerzania kanału.
  • Oczyszcza kanał, łącznie z usuwaniem warstwy mazistej, aby odsłonić ujście kanalików zębinowych przed wypełnieniem kanału.
  • Zapobiega przebarwieniu zęba, które mogłoby nastąpić po wypełnieniu nie wypłukanego kanału.
CHLORAN 2,0% działa litycznie w stosunku do martwych i żywych tkanek, rozpuszczając część organiczną warstwy mazistej. Działanie to dotyczy kanału głównego i kanałów bocznych, niedostępnych dla narzędzi.
Posiada właściwości czyszczące, działa wybielająco na tkanki twarde zęba.

Sposób postępowania z wyrobem
CHLORAN 2,0% wprowadzić do kanału korzeniowego przy pomocy strzykawki z igłą z boczną perforacją lub przy pomocy aparatów dźwiękowych i ultradźwiękowych oraz kątnic endodontycznych, z jednoczesnym opracowywaniem kanału.

Nie stosować bezpośrednio przed/po płukaniu kwasem cytrynowym, wydziela się chlor. Nie stosować bezpośrednio przed/po płukaniu chlorheksydyną, gdyż wytrąca się brunatny osad. Pomiędzy użyciem innych środków stosowanych do płukania kanałów korzeniowych przepłukać kanał wodą oczyszczoną.

WYRÓB MEDYCZNY DO STOSOWANIA WYŁĄCZNIE PRZEZ LEKARZA STOMATOLOGA

SPECJALISTA RADZI: Nieskuteczna apikotomia wierzchołka korzenia – ponowna resekcja czy powtórne leczenie kanałowe? | Magazyn Stomatologiczny - czasopismo numer 1 w stomatologii (magazyn-stomatologiczny.pl)

Źródło: informacja prasowa