CZEKOLADA NA WIZYCIE U DENTYSTY

CZEKOLADA NA WIZYCIE U DENTYSTY


Czekolada na wizycie u lekarza dentysty? Czemu nie… Na taki pomysł wpadła Rafaela Vieira Dalberto Corrêa, lekarka prowadząca w Hiszpanii gabinet stomatologiczny. 

Vieira Dalberto Corrêa częstuje odwiedzających ją pacjentów słodyczami, lecz nie są to zwykłe łakocie. Przygotowuje je sama. Robienie czekoladowych wyrobów było kiedyś wyłącznie jej hobby, lecz z uwagi na mniejszą liczbę pacjentów zgłaszających się do gabinetu w czasie pandemii, stało się jej głównym zajęciem. 

Vieira Dalberto Corrêa do zrobienia słodyczy używa belgijskiej czekolady Callebaut w różnych smakach. Na uwagę zasługuje fakt, że łakocie pakowane są w torebeczki, które nie ujawniają ich zawartości. To, jakie słodycze się otrzyma jest do końca niespodzianką.

Skąd pojawił się u niej taki pomysł? Vieira Dalberto Corrêa częstując swoich pacjentów słodyczami chce zapewnić im chwilę przyjemności. Podkreśla, że rzadko spotyka się z komentarzami odnośnie etycznej słuszności jej postępowania. Choć słyszy niekiedy słowa Jesteś mądra! Dajesz ludziom słodycze, aby mogli cię później odwiedzać jako pacjenci.

Słodycze Vieira Dalberto Corrêa stały się bardzo popularne. Lekarka poza obdarowywaniem swoich pacjentów, otrzymuje wiele zapytań o możliwość nabycia łakoci nie w ramach wizyty. Jednak dentystka przekonuje, że nie zamierza zmieniać profesji. Marzyła, aby zostać cukiernikiem jak była mała, ale dziś spełnia się jako stomatolog.


Źródło: https://www.infodent24.pl