Targi zaangażowane społecznie – KRAKDENT 2019

Targi zaangażowane społecznie – KRAKDENT 2019

Kraków śmiało można nazwać stolicą stomatologii. To tutaj rozpoczną się już w czwartek największe w Polsce Międzynarodowe Targi Stomatologiczne KRAKDENT®, które gromadzą około 16 tysięcy stomatologów z całego świata. W tym roku podczas targów odbędzie się m.in. ważna akcja popularyzująca rolę stomatologów w wykrywaniu zmian nowotworowych w jamie ustnej pacjenta.

Wiedza kluczem do sukcesu

Targi KRAKDENT® cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem i uznawane są przez przedstawicieli branży za najważniejsze spotkanie lekarzy stomatologów, techników dentystycznych i asystentek stomatologicznych nie tylko w Polsce, ale także w Europie Środkowo-Wschodniej. Najlepszym tego dowodem jest tegoroczna liczba Wystawców – ofertę zaprezentuje aż 450 firm z całego świata!  Warto wspomnieć, że w czasie targów dentyści, technicy i asystentki stomatologiczne wezmą udział w dziesiątkach kursów i szkoleń. Po raz kolejny odbędzie się także międzynarodowy kongres Dental Spaghetti, tym razem poświęcony ortodoncji. Między innymi wystąpi znakomity duet ortodontyczno-protetyczny z Rzymu: dr Andrea Bazzucchi i dr Antonello Pavone oraz jeden z najwybitniejszych stomatologów z zakresu estetycznej stomatologii adhezyjnej na świecie, dr Paulo Monteiro.

KRAKDENT 2019

O ważnych tematach mówimy głośno

Tegoroczne Targi KRAKDENT® są zaangażowane w sprawy społeczne: o ważnych tematach związanych ze zdrowiem i profilaktyką będzie bowiem głośno i to od samego początku - wykład inauguracyjny pt. „Dentysta w Afryce” Pan Konrad Rylski, pomysłodawca projektu, w ramach którego od lat polscy stomatolodzy wyjeżdżają jako wolontariusze do Afryki.

Ważnym akcentem targów odpowiedzialnych społecznie będzie akcja społeczna #JestemCzujnyOnkologicznie. Jej celem jest uświadomienie stomatologom, że dzięki badaniom mogą uratować zdrowie, a nawet życie swoich pacjentów. Rak jamy ustnej jest chorobą groźną i podstępną, która w każdym budzi niepokój. Tymczasem z powodu braku należytej czujności jest wykrywany najczęściej w III i IV stopniu zaawansowania. Nadal zbyt mało stomatologów wie, że podczas rutynowej wizyty mogą rozpoznać nawet wczesne stadium raka, zwracając uwagę na pewne symptomy. Dzięki akcji #JestemCzujnyOnkologicznie uczestnicy targów zobaczą standardowe badanie kliniczne i badanie przesiewowe, i będą je mogli stosować w swoich praktykach.

Podczas tragów  KRAKDENT® po raz kolejny zostanie przeprowadzona akcja DENTOPOMOC:  Wystawcy za pośrednictwem Targów w Krakowie przekazują dary (przybory do higieny jamy ustnej: szczoteczki, pasty do zębów, nici dentystyczne) dla domów dziecka i rodzin zastępczych z Małopolski. Liczba firm uczestniczących w akcji stale rośnie, cieszymy się, ze dzięki nam i naszym wystawcom możemy nieść pomoc.

Moda na Targi KRAKDENT®

Nowością tegorocznej edycji są otwarte prezentacje i spotkania na scenie KRAKDENT MeetUp.  Jednym z ciekawszych będzie POKAZ MODY MEDORA by EVA MINGE, która udowodni, że lekarskie uniformy mogą być atrakcyjne. Już pierwszego dnia Targów KRAKDENT® (11 kwietnia, godz. 14:00) odwiedzający będą mogli wziąć udział w pokazie Evy Minge – znana na całym świecie projektantka odzieży.

Zapraszamy w dniach 11-13.04 do EXPO Kraków.

Szczegóły www.krakdent.pl