Poldent wyróżniony w rankingu miesięcznika „Forbes”

Poldent wyróżniony w rankingu miesięcznika „Forbes”

Poldent otrzymał wyróżnienie w prestiżowym rankingu miesięcznika „Forbes” – Forum Firm Rodzinnych w kategorii firm o poziomie przychodów poniżej 100 mln złotych w województwie mazowieckim.

Poldent – jedyny w Polsce producent pilników do leczenia kanałowego – to firma z wieloletnią tradycją. W tym roku mija 29 lat od powstania rodzinnego przedsiębiorstwa, które rozwinęło się w prężnie działającą firmę o międzynarodowym zasięgu. Przez tyle lat z linii produkcyjnej znajdującej się w Zielonce pod Warszawą wyszły miliony opakowań narzędzi endodontycznych docierających do dziesiątek tysięcy dentystów w Polsce oraz ponad 70 krajów na świecie.

Dotarcie do takiej grupy odbiorców umożliwia m. in. uczestnictwo w licznych wydarzeniach branżowych w Polsce oraz na najważniejszych wystawach na świecie – IDS w Kolonii,  Apec, WDS, Roots Summit, IDEM Singapore.

Nowe produkty i nowa hala produkcyjna – ciągły rozwój

Firma Poldent stawia na ciągły rozwój zarówno portfolio produktów, jak i samej produkcji. W 2019 r. zostanie oddana do użytku nowa hala produkcyjna, co pozwoli podwoić produkcję i jeszcze sprawniej dostarczać narzędzia endodontyczne na światowym poziomie.

W dziale R&D Poldent opracowywane są nowe technologie, dzięki którym powstała m.in. własna technologia obróbki cieplnej Azure HT Technology. Efektem jest zbliżająca się światowa premiera nowego produktu na targach IDS. Ten niezwykle bezpieczny system usprawni w znacznym stopniu opracowywanie kanałów korzeniowych w gabinetach dentystycznych.

Firma rodzinna gwarancją jakości

Zarząd firmy Poldent tworzy Rodzina Niedźwiedzkich. Już dwa pokolenia (6 osób) z sukcesem zarządzają rozrastającym się przedsiębiorstwem, zatrudniającym ponad 80 osób. W Poldencie stawia się na długoletnią współpracę – zarówno z klientami, jak i z pracownikami, o czym mogą świadczyć staże pracowników – pracujących w firmie nawet 20 lat.

Poldent nagroda Forbesa

Firma rodzinna to marka sama w sobie, będąca gwarancją jakości i elastyczności. Kierunek rozwoju firmy jest stały i nie zmienia się, jak bywa w przypadku dużych korporacji. Długoterminowe relacje z partnerami biznesowymi oparte są na wzajemnym szacunku i dążeniu do wspólnych celów biznesowych.

CSR – społeczna odpowiedzialność biznesu

Poldent wpisuje się w nurt społecznej odpowiedzialności biznesu – wspiera Fundację do walki z nowotworem jamy ustnej „Z uśmiechem przez życie”. Zdaje sobie sprawę, jak duże znaczenie ma pomoc  firm dla spraw społecznych. Wspomagając Fundację, stara się podnosić świadomość czujności onkologicznej wśród dentystów i higienistek stomatologicznych.

Informacje o rankingu Forum Firm Rodzinnych

Ranking firm rodzinnych „Forbesa” to pionierski ranking najdynamiczniej rosnących firm rodzinnych w Polsce.

 „Naszą ambicją jest stworzenie platformy, na której przedsiębiorcy będą mieli możliwość podzielenia się doświadczeniami, ale przede wszystkim obawami związanymi z prowadzeniem biznesu i wyzwaniami, które stoją przed firmami rodzinnymi. Zanim jednak rozpocznie się dyskusja, konieczne jest znalezienie odpowiedzi na fundamentalne pytanie: „Firma rodzinna, czyli jaka?”. Co decyduje o rodzinnym charakterze biznesu? Jak firma może podkreślić swoją „rodzinność” i czy w ogóle takie podejście daje jakiekolwiek dodatkowe profity albo przekłada się na zwiększenie przewagi konkurencyjnej?”. 

Nad tymi pytaniami w trakcie debaty w redakcji „Forbesa” pochylili się min. przedstawiciele firm rodzinnych w Polsce.

Szczegóły i źródło: materiały prasowe miesięcznika „Forbes”
https://www.forbes.pl/biznes/forum-firm-rodzinnych-forbesa-2018/ng5w91yhttps://www.forbes.pl/rankingi/ranking-firm-rodzinnych-lista-laureatow-wojewodztwo-mazowieckie/p6xd9nv