Łatwość użycia i oszczędność czasu: Pentron Systems Solution

 

Pentron kadr

Zintegrowany system: najlepszy sposób na uzyskanie lepszej odbudowy.

Produkty firmy Pentron są dostępne w sprzedaży od dziesięcioleci. Dobry stosunek jakości do ceny, łatwość użycia, a także szerokie portfolio sprawiły, że materiały te otrzymały liczne nagrody przyznane przez niezależne organizacje stomatologiczne i stały się standardem dla wielu amerykańskich lekarzy. Wśród wyrobów oferowanych przez tę markę znajdują się masy wyciskowe, tymczasowe i stałe cementy protetyczne, wkłady z włókien szklanych, materiały do odbudowy zrębu oraz systemy wiążące i kompozyty.

Poparte latami doświadczeń umiejętności w zakresie tworzenia wyjątkowych produktów zaowocowały powstaniem Pentron System Solution – systemu sprawdzonych produktów, które gwarantują skuteczne, łatwe i ekonomiczne wykonywanie odbudów po leczeniu endodontycznym. Grupa ta obejmuje trzy wielokrotnie nagradzane materiały: BreezeTM (samoadhezyjny cement kompozytowy), FibreKleerTM 4x (wkłady z włókien) oraz Build-ItTM FR (wzmocniony włóknami kompozyt do odbudowy zrębu zęba).

Breeze jest łatwym w użyciu samoadhezyjnym cementem kompozytowym, który, przy uproszczonym postępowaniu, doskonale łączy się z wkładami oraz z tkankami twardymi, a dzięki dużej wytrzymałości można go stosować przy wielu innych wskazaniach, np. do osadzania uzupełnień metalowo-porcelanowych czy prac na bazie tlenku cyrkonu i tlenku glinu.

FibreKleer 4X są przeziernymi wkładami z włókien, charakteryzującymi się nadzwyczajną wytrzymałością na zginanie oraz modułem elastyczności podobnym do zębiny. Dzięki temu, przy obciążeniu siłami zewnętrznymi wkłady zachowują się tak jak tkanki twarde i umożliwiają równomierne przenoszenie naprężeń wzdłuż korzenia, zmniejszając ryzyko jego złamania. Przezierność wkładów pomaga w uzyskaniu naturalnej odbudowy, a nadzwyczajny kontrast, który wynosi 400%, zapewnia im optymalną widoczność na zdjęciach rtg. Trzy unikatowe kształty wkładów, spełniają wymagania każdej indywidualnej sytuacji klinicznej.

Specjalnie przygotowane włókna szklane zawarte w Built-It FR zapewniają odporność na ściskanie i uzyskanie wytrzymałej oraz trwałej odbudowy, zaś podobna do zębiny twardość materiału ułatwia jego opracowanie. W trakcie nakładania Build-it FR doskonale zapływa, a po nałożeniu utrzymuje nadany kształt, bez spływania. Podwójny mechanizm wiązania pozwala na stosowanie grubszych niż 2 mm warstw materiału, dzięki czemu jego użycie jest szybsze niż tradycyjnych, światłoutwardzalnych materiałów kompozytowych.

Wkłady FibreKleer 4X łączą się z materiałem do odbudowy zrębu i z tkankami korzenia, tworząc monolit o zbliżonym module elastyczności. W efekcie wkład korono-korzeniowy gwarantuje materiałowi do odbudowy bezpieczną retencję, przyczyniając się do integracji rekonstrukcji z tkankami twardymi zęba.

Ten system o dobrym stosunku jakości do ceny zapewnia lekarzom oszczędność czasu, zwiększenie efektywności oraz wykonywanie odbudowy na solidnych i zdrowych podstawach, dzięki czemu rezultaty są nadzwyczajne.

www.pentron.eu