METAMORFOZA UŚMIECHU PODCZAS JEDNEJ WIZYTY W ENEL-MED

METAMORFOZA UŚMIECHU PODCZAS JEDNEJ WIZYTY W ENEL-MED

Piękny uśmiech to podstawa atrakcyjnego i zadbanego wyglądu. Często jego uzyskanie wymaga przeprowadzenia wielu zabiegów stomatologicznych i wielu wizyt w gabinecie. W dniu 28. września 2021 roku centrum medyczne enel-med otworzyło centrum stomatologii na warszawskim Zaciszu - to pierwsza placówka, w której pacjenci będą mogli przejść przez leczenie stomatologiczne w narkozie lub sedacji wziewnej. Nowo powstałe centrum stomatologii enel-med daje możliwość przeprowadzenia leczenia nawet u najbardziej wymagających pacjentów i pełnej metamorfozy uśmiechu w ciągu jednego dnia i jednej wizyty.
logoUzyskanie wymarzonego uśmiechu najczęściej jest procesem długotrwałym, wymagającym wielu wizyt w klinice, związanym z koniecznością przeprowadzania wieloetapowych zabiegów czy przymiarek (np. w przypadku procedur protetycznych i implantologicznych). Z powodu braku czasu i uciążliwości całego procesu, wielu pacjentów rezygnuje z możliwości poprawy wyglądu uśmiechu lub z części planowanych zabiegów. Rozwiązaniem dla nich staje się wizyta w centrum stomatologii Zacisze, gdzie można przeprowadzić kompleksowe i rozbudowane leczenie w ciągu jednej wizyty. Ten rewolucyjny sposób polecany jest szczególnie pacjentom, którym zależy na czasie i chcą kompleksowej metamorfozy.

Dzięki sedacji wziewnej i narkozie możliwe jest przeprowadzenie nawet rozbudowanego leczenia stomatologicznego bez bólu i stresu. To ogromna szansa dla pacjentów cierpiących na dentofobię (paniczny strach przed wizytą w gabinecie stomatologicznym). Ułatwia też pracę z pacjentami niepełnosprawnymi czy dziećmi, którym trudno jest w pełni współpracować z lekarzem. Zapewnia komfort:
  • pacjentom z rozległymi ubytkami, ostrymi, rozlanymi stanami zapalnymi w okolicy szczękowo-twarzowej, u których nasiękowe lub przewodowe znieczulenie nie zadziała, a może wręcz doprowadzić do nasilenia stanu zapalnego,
  • pacjentom, u których konieczne jest przeprowadzenie rozległego leczenia np. z zakresu endodoncji, protetyki, chirurgii stomatologicznej,
  • pacjentom, których czeka ekstrakcja zębów zniszczonych próchnicą, korzeni zębowych, zębów zatrzymanych oraz wszczepienie implantów,
  • osobom, którym zależy na krótkim czasie leczenia i szybkim uzyskaniu pięknego uśmiechu,
  • pacjentom spoza Warszawy, którzy ze względu na dojazdy nie mogą pozwolić sobie na wielokrotne wizyty w naszej klinice.
Nowoczesne rozwiązania technologiczne jakie zapewnia centrum stomatologii enel-med pozwalają na leczenie nawet najbardziej skomplikowanych przypadków medycznych. Oprócz stomatologii zachowawczej i endodoncji dla dzieci i dorosłych, dostępna będzie także implantologia, protetyka, chirurgia, ortodoncja, periodontologia, stomatologia estetyczna i higiena jamy ustnej. W centrum stomatologii pacjentom zapewniamy również pokój wypoczynkowy z pełną opieką anestezjologiczną po zabiegach w znieczuleniu ogólnym, dostęp do diagnostyki cyfrowej, oraz najbardziej zaawansowany technologicznie sprzęt.
 
W centrum stomatologii pracuje zespół wykwalifikowanych lekarzy dentystów, anestezjologów oraz techników dentystycznych, którzy mają wieloletnie doświadczenie w pracy z pacjentami w znieczuleniu ogólnym i czuwają nad bezpiecznym, komfortowym i przynoszącym pożądane rezultaty leczeniem w trybie jednodniowym.

Sedacja wziewna polega na podaniu pacjentowi gazu rozweselającego (podtlenek azotu), który obniża aktywność ośrodkowego układu nerwowego bez wyłączania świadomości, bądź z jej częściowym wyłączeniem. Pacjent pozostaje w kontakcie z lekarzem, samodzielnie oddycha, reaguje na bodźce fizyczne i to, co się do niego mówi. Sedacja zmniejsza poczucie lęku, łagodzi ból, pozwala się rozluźnić podczas zabiegu. Gaz rozweselający podawany jest pacjentowi za pomocą maski. Jego dawkę dobiera się indywidualnie do reakcji pacjenta, zwiększając lub zmniejszając stan rozluźnienia.

Narkoza polega na całkowitym, odwracalnym wyłączeniu świadomości u pacjenta i tym samym całkowitej eliminacji odczuwania bólu w trakcie zabiegu. Narkoza zawsze jest poprzedzona konsultacją stomatologiczną i anestezjologiczną oraz wykonaniem odpowiednich badań kwalifikujących. Pacjent powinien się też odpowiednio do niej przygotować. Narkoza polega na podaniu odpowiedniej ilości leków usypiających, dzięki którym anestezjolog wprowadza pacjenta w stan przypominający głęboki sen bez odczuwania bólu.

1 2 
3 m

4
6

Źródło: informacja prasowa