Align Technology uruchomi swoją nową inwestycję w Polsce

Align Technology uruchomi swoją nową inwestycję w Polsce

We Wrocławiu powstanie nowy zakład produkcyjny Align Technology, który będzie pierwszym w Europie i trzecim na świecie (po zakładach w Juarez w Meksyku i Ziyang w Chinach).

W ciągu najbliższych kilku lat w zakładzie Align Technology znajdzie zatrudnienie nawet 2500 osób. W zakładzie będzie produkowany system Invisalign, który jest obecnie często stosowanym rozwiązaniem w leczeniu ortodontycznym. Invisalign to przezroczyste, zdejmowane nakładki produkowane przy wykorzystaniu technologii cyfrowej i 3D.

Rozpoczęcie produkcji w nowym zakładzie Align Technology we Wrocławiu jest planowane na początku 2022 roku. Bezpośrednio z zakładu przezroczyste nakładki Invisalign będą dostarczane do współpracujących z firmą lekarzy i wykorzystywane w leczeniu zarówno drobnych, jak i złożonych wad zgryzu.

Według danych z końca 2020 roku lekarze stomatolodzy i ortodonci zastosowali nakładki Invisalign u ponad 9,6 mln pacjentów, z czego około 2 mln to mieszkańcy regionu EMEA (Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki). Warto nadmienić, iż obecnie w regionie EMEA żyje nawet 150 milionów osób z wadami zgryzu, które być może zdecydują się na leczenie ortodontyczne, aby uzyskać zdrowy i piękny uśmiech.

Źródło: informacja prasowa dotycząca nowej inwestycji firmy Align Technologyalgin