Książka o dokumentacji elektronicznej z gotowymi wzorami

Książka o dokumentacji elektronicznej z gotowymi wzorami
.

książka 1

„Zgody na leczenie i dokumentacja pacjenta w stomatologii. Dokumentacja elektroniczna i papierowa – 2020 r.” to najnowsza książka Pani adwokat Ewy Mazur-Pawłowskiej, obejmująca wszelkie zagadnienia związane z dokumentacją pacjenta: od RODO, poprzez zgody na poszczególne zabiegi, aż do postępowania w czasie pandemii. W tej publikacji znajdą Państwo 43. gotowe wzory dokumentacji. Stan prawny książki to 14 sierpnia 2020 r. Książka została wydana pod patronatem Okręgowej Izby Lekarskiej w Warszawie.

Książka powstawała prawie pół roku, bo w czasie pierwszego półrocza 2020 r. Zmieniły się wówczas dwa podstawowe akty prawne. Przede wszystkim w kwietniu wprowadzono nakaz prowadzenia, od stycznia 2021 r., dokumentacji w wersji elektronicznej, dlatego wszystkie wzory dostępne w książce zostały dostosowane do nowych wymagań. Można śmiało powiedzieć, że w tej chwili jest to jedyna książka z zakresu prawa stomatologicznego, omawiająca szczegółowo dokumentację elektroniczną. Ponadto od marca 2020 r. zmagamy się z pandemią COVID-19. W książce przygotowano zatem wzory dokumentacji medycznej pacjentów właśnie na czas pandemii.

Dostosowaliśmy również wzory zgód pacjenta na różne rodzaje zabiegów stomatologicznych, opisując szczegółowo te najbardziej skomplikowane. Zostały one opracowane z pomocą największych autorytetów w dziedzinie stomatologii.

– Bardzo serdecznie dziękuję Pani prof. dr hab. n. med. Małgorzacie Pietruskiej za pomoc w opracowaniu zgody pacjenta na chirurgiczne leczenie nieprawidłowości tkanek miękkich – augmentacja dziąsła oraz zgody pacjenta na chirurgiczne leczenie przyzębia. Było mi niezmiernie miło, że Pani Profesor poświęciła swój czas na opracowanie tych dokumentów – mówi Ewa Mazur-Pawłowska, autorka książki.

Wszystkie dokumenty zostały przygotowane na podstawie najnowszych rozporządzeń. Książka jest dostępna w wersji papierowej i elektronicznej. Wersja papierowa z elektronicznymi wersjami dokumentów (aby nie trzeba było przepisywać) kosztuje 136 zł, natomiast wersja elektroniczna – 120 zł.

Spis wszystkich wzorów dokumentów i spis treści znajduje się tutaj.

Książkę można zamówić poprzez stronę internetową: www.sklep.nowygabinet.pl

Wersję papierowa można zamówić klikając tutaj.

Wersję elektroniczną książki można zamówić klikając tutaj.