6. Zjazd Lekarzy Dentystów

6. Zjazd Lekarzy Dentystów

Już po raz 6. w pierwszy weekend grudnia zapraszamy lekarzy dentystów do Warszawy, do hotelu Lord na kolejny Zjazd Lekarzy Dentystów (www.6zld.pl). Sesje na 6. Zjeździe Lekarzy Dentystów poprowadzą najlepsi polscy wykładowcy, a zarazem praktycy: prof. dr hab. n. med. Halina Pawlicka, dr n. med. Marcin Aluchna, dr n. med. Jacek Ciesielski, dr n. med. Jan Dethloff, dr n. med. Michał Paulo, dr n. med. Piotr Okoński, lek. dent. Krzysztof Adamowicz, lek. dent. Krzysztof Polanowski, fizjoterapeuta mgr Szymon Marciniak, mgr Grzegorz Bogusz - ratownik medyczny, Michał Ewertowski - ratownik medyczny, dr n. pr. Maciej Gibiński.

 

Każdego dnia zajęcia równolegle będą odbywać się na 4. salach: sesje Szkoły Okluzji (dwa dni), Sesje Główna (sobota i niedziela), wykłady i warsztaty z ratownictwa medycznego, wykłady z endodoncji oraz wykłady z prawa medycznego.

W sesji przed zjazdowej 6 grudnia odbędzie się szkolenie dla rejestratorek medycznych, które poprowadzi prawnik dr Maciej Gibiński. W sesjach dla lekarzy dentystów w sobotę zapraszamy na sesję główną, której głównym tematem będzie odbudowa zębów i dopasowanie ich w zgryzie. Na satelitarnych sesjach , w tym samym czasie, odbędą się zajęcia z ratownictwa medycznego w gabinecie stomatologicznym. Na kolejnej sali dr Ciesielski będzie mówił o swoich doświadczeniach z licówkami porcelanowymi, a ostatnia sesja satelitarna będzie poświęcona zmianom w prawie medycznym w 2020 roku. Czyli będzie o e-receptach, o separatorach, o RODO, itp.

Z kolei w niedzielę 8 grudnia pani Profesor Halina Pawlicka przedstawi najnowsze trendy w leczeniu endodontycznym. Na sali obok doktorzy Marcin Aluchna i Piotr Okoński opowiedzą o różnicy w licówkach kompozytowych i ceramicznych. Dr Ciesielski poprowadzi warsztat z nauki ustalania wysokości zwarcia centralnego, a dr Krzysztof Adamowicz wraz z fizjoterapeutoą Szymonem Marciniakiem opowie o zasadach współpracy stomatologa z fizjoterapeutą w rehabilitacji pacjentów z dysfunkcją narządu żucia.

Pełny program zjazdu znajdą Państwo na stronie www.6zld.pl