Dlaczego warto przyjechać na Kongres PTSL?

Dlaczego warto przyjechać na Kongres PTSL?
 3. Kongres Laserowy PTSL to wyjątkowe święto wszystkich miłośników stomatologii laserowej, które odbędzie się 18 i 19 października 2019 w Hali Targowej EXPO w Krakowie. Tegoroczna edycja będzie szczególna. Równolegle odbywać się będzie 1. Kongres Innowacji w Asyście i Higienie Stomatologicznej oraz Sesja Laserowej Medycyny Estetycznej. Dodatkowo ważnym elementem Kongresu będzie wystawa sprzętu, narzędzi i materiałów. Nie możecie tego przegapić!

 ptsl1Wiedza na światowym poziomie

Na zaproszenie Polskiego Towarzystwa Stomatologii Laserowej odpowiedzieli najznamienitsi goście z całego świata. W trakcie dwóch dni trwania Kongresu zostanie wygłoszonych ponad 40 wykładów i prezentacji! 

Na podium głównym 3. Kongresu Laserowego pojawią się znane nazwiska naukowców i praktyków, którzy wyznaczają kierunki rozwoju światowej stomatologii laserowej. 

Swoje wykłady zaprezentują  m.in.: prof. Samir Nammour (Belgia), Prof. Jamil Awad Shibli (Brazylia), Prof. Roeland de Moore (Belgia), prof. Carmen Todea (Rumunia), Dr Massimo Frosecchi (Włochy), Dr Linhlan Nguyen (Australia), Prof. Roly Kornblit (Włochy).

Nie zabraknie także prelekcji ekspertów z Polski. Na podium głównym swoje prezentacje przedstawią: Prof. Marzena Dominiak, Dr Kinga Grzech-Leśniak, Dr Rafał Wiench, Dr Jacek Matys, Dr Michał Nawrocki i wielu innych specjalistów. 

Nowością na 3. Kongresie PTSL będą panele dyskusyjne w formule: 1 temat - 5 różnych spojrzeń. 

Edukacja dla całego zespołu

Celem tegorocznej edycji Kongresu PTSL jest stworzenie kompleksowego wydarzenia, na które będzie mógł przyjechać lekarz, ale także inni członkowie jego zespołu: higienistki i asystentki stomatologiczne oraz wszyscy zainteresowani nowymi technologiami i procedurami leczenia.

Kongresowi Laserowemu będzie towarzyszyć 1. Kongres Innowacji w Asyście i Higienie oraz Sesja Medycyny Estetycznej. 

Na 1. Międzynarodowym Kongresie Innowacji (19 października) teoria zostanie połączona z praktyką. 

W dzień przed Kongresem (18 października) odbędą się dedykowane warsztaty firm:

  • Liniowe zastosowanie ultradźwięków połączone z polerowaniem hydroksyapatytem, jako innowacyjne leczenie choroby przyzębia
  • Root Planing, jako podstawa skutecznej terapii niechirurgicznej.
  • Innowacje higienizacyjne a zadowolenie pacjentów.
  • Piaskowanie i ultradźwięki bez tajemnic.
  • Prowadzenie gabinetu stomatologicznego – jak zacząć? Napisz swój biznesplan i poznaj koszty prowadzenia działalności w gabinecie stomatologicznym.

Do udziału w Warsztatach uprawnia bilet zakupiony na 1. Kongres Innowacji.

Natomiast wykłady i prezentacje stanowić będą niecodzienną okazję do skonfrontowania z lekarzami, asystentkami i higienistkami nowych trendów i innowacji pojawiających się w branży stomatologicznej.

Obok 3. Kongresu Laserowego i 1. Kongresu Innowacji odbędzie się także Sesja Laserowej Medycyny Estetycznej. 

Wydarzenie odbędzie się 18 października i zgromadzi światowej sławy specjalistów, którzy zaprezentują najnowsze techniki i aktualizacje w Medycynie Estetycznej, która nie ogranicza się już wyłącznie do zabiegów chirurgicznych, ale coraz częściej korzysta z techniki laserowej. Wybitni eksperci podzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem z zakresu medycyny estetycznej, kosmetologii, dermatologii oraz makijażu permanentnego.

 

ptsl2

Wystawa produktów

Podczas 3. Kongresu PTSL i 1. Kongresu Innowacji Organizatorzy zapewnili także możliwość spotkania z producentami oraz dystrybutorami sprzętów laserowych oraz innych narzędzi niezbędnych w gabinecie stomatologicznym. 

Na uczestników wydarzenia na stoiskach firmowych będą czekać specjaliści, którzy zaprezentują branżowe nowości, zaproszą do testów swoich urządzeń i przedstawią możliwe najlepszą ofertę zakupową.

Sesja Plakatowa

W ramach 3. Kongresu Laserowego, jak w poprzednich edycjach, i tym razem Organizatorzy zapraszają do udziału w Sesji Plakatowej. 

Zgłoszenia można przesyłać do 31 sierpnia 2019 roku na adres biuro@ptsl.com.pl. Prace będą prezentowane podczas Sesji Plakatowej w piątek 18 października, po zakończonych wykładach.

Wytyczne do publikacji prezentowanych prac będzie można znaleźć niebawem na stronie interentowej Kongresu www.kongresptsl.pl

“Zachęcamy wszystkich bardzo serdecznie do udziału w Sesji Plakatowej i podzielenia się swoją wiedzą. Warto zaprezentować się przed znakomitym gremium na tak dużej imprezie. Dla Zwycięzców przewidzieliśmy atrakcyjne nagrody.” - zachęca Sylwia Derenda. 

 

ptsl3

Integracja w zaczarowanym Krakowie

Organizatorzy zadbali także o imprezy towarzyszące wydarzeniom. 

18 października, czyli na zakończenie pierwszego dnia Kongresu odbędzie się tzw. WIECZÓR POWITALNY. W hali wystawowej WISŁA KRAKÓW EXPO będzie możliwość spotkania, nawiązania kontaktów, zintegrowania i cieszenia się końcem pierwszego dnia kongresu. Atrakcją wieczoru będzie koncert rewelacyjnego, cieszącego się zainteresowaniem na całym świecie zespołu Recycling Band oraz DJ Admiral DMC. 

Natomiast oficjalna impreza galowa 3. Kongresu Laserowego - Laser Party - odbędzie się w Komorze Warszawa w Kopalni Soli "Wieliczka" 19 października 2019. 

Kopalnia Soli "Wieliczka" to jeden z najcenniejszych zabytków kultury materialnej i duchowej na ziemiach polskich. To także zabytek klasy światowej, wpisany jako jeden z pierwszych dwunastu obiektów na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturalnego i Przyrodniczego UNESCO. Jest  to absolutnie obowiązkowy punkt do zobaczenia w trakcie wizyty w Krakowie. 

Atrakcją wieczoru będzie koncert zespołu „Latające Talerze”. Zdobywcy I nagrody Międzynarodowego Festiwalu Zespołów Coverowych Kamienna Góra 2009 za interpretacje utworów Grzegorza Ciechowskiego i Republiki. Brali udział w telewizyjnych programach: Droga Do Gwiazd i Must Be The Music.

Ich pozytywna energia, różnorodny repertuar i oparty na (nieco absurdalnym) humorze, świetny kontakt z publicznością - sprawiają, że ich koncerty szybko stają się szaloną taneczną imprezą. 

Poza ucztą muzyczną dla gości przygotowana będzie kolacja, przekąski i napoje. 

Nie można przegapić tego wydarzenia, ponieważ jest to najlepsza możliwość spotkania i bezpośredniego kontaktu uczestników, prelegentów jak i wystawców!

Więcej informacji: www.kongresptsl.pl lub pod adresem biur@ptsl.com.pl