CEDE 2019 w telegraficznym skrócie

CEDE 2019 w telegraficznym skrócie

Co warto wiedzieć o 28. Środkowoeuropejskiej Wystawie Produktów Stomatologicznych CEDE 2019 (19-21 września)?

Wystawa i kongres w duecie. 180 wystawców z 12 krajów przedstawi swoją ofertę podczas 28.  Środkowoeuropejskiej Wystawy Produktów Stomatologicznych CEDE 2019 (19–21 września). Równolegle do wystawy odbędzie się 3. Kongres Unii Stomatologii Polskiej, największy projekt edukacyjny w branży. W programie naukowym zaplanowano blisko 70 pozycji, na które składają się wykłady, warsztaty, prezentacje, również otwarte. Wstęp na wystawę jest bezpłatny. Kongres zaplanowano tak, aby uczestnictwo usatysfakcjonowało w równym stopniu przyjeżdżających do Poznania na jeden dzień lub trzy. Wstęp na wystawę jest bezpłatny.

CEDE 2019 banner

Gość specjalny. W CEDE i KUSP bierze udział wiele branżowych znakomitości, ale najjaśniejszą postacią z pewnością będzie dr Gerhard Seeberger, nowy prezydent Światowej Federacji Dentystycznej FDI. Szef największej organizacji stomatologicznej na świecie weźmie udział w sesji „Netflix vs. Evidence Based Dentistry”. Wcześniej spotka się z przedstawicielami Ministerstwa Zdrowia.

Zwiedzaj z głową. W sierpniu do ponad 16 tysięcy uczestników branży stomatologicznej trafił szczegółowy informator („Zaplanuj swój pobyt na CEDE”) pozwalający przygotować się do przyjazdu do Poznania. Znalazła się w nim lista wystawców, program 3. Kongresu Unii Stomatologii Polskiej, informacje o produktach zgłoszonych do konkursu Gwiazdy CEDE, informacje praktyczne oraz ciekawostki. Warto zabrać go ze sobą na CEDE. Nie dostałeś? Będzie czekał na Ciebie na miejscu, tak samo jak targowy katalog.

Wiedza bez opłat. W edukacyjnym programie CEDE znalazło się wiele pozycji niewymagających opłat. Wejściówka na wystawę umożliwia uczestnictwo w wybranych wykładach 3. KUSP oraz prezentacjach w Forach Edukacyjnych Stomatologia 3.0 oraz Dental Club. Każdy może również zabrać głos w trakcie debaty „Higienistka najlepszą inwestycją dentysty?”

Promocje cenowe: Po raz pierwszy w historii CEDE wystawcy mogą zgłaszać promocje cenowe, które będą obowiązywać w Poznaniu. Wszystkie zostaną umieszczone w wyszukiwarce aktywności na stoiskach dostępnej na www.cede.pl. Dodatkowo, narzędzie umożliwia wyszukiwanie szkoleń, warsztatów i pokazów organizowanych przez wystawców.

Stany nagłe – będą wytyczne. W ramach 3. Kongresu Unii Stomatologii Polskiej zostaną opracowane, a następnie zaprezentowane pierwsze w historii rekomendacje w zakresie ogólnoustrojowych stanów nagłych zagrożenia zdrowotnego w gabinecie stomatologicznym. Wytyczne przygotują: prof. Janusz Andres (prezes Polskiej Rady Resuscytacji), prof. Radosław Owczuk (konsultant krajowy w dziedzinie anestezjologii i intensywnej terapii), prof. Jerzy Robert Ładny (konsultant krajowy w dziedzinie medycyny ratunkowej), prof. Mariusz Szuta (konsultant krajowy w dziedzinie chirurgii szczękowo- twarzowej, CM UJ), prof. Marzena Dominiak (prezydent PTS), prof. Tomasz Kaczmarzyk (specjalista chirurgii stomatologicznej, CM UJ), mgr Krzysztof Palimonka (ratownik medyczny, wykładowca).

FaceConcept - medycyna estetyczna dla dentystów po raz pierwszy. FaceConcept, to dwudniowa sesja dla lekarzy dentystów, którzy chcą rozszerzyć działalność gabinetu o procedury z zakresu medycyny estetycznej. Do bezpiecznego wdrożenia ich w praktyce, uczestników przygotują wybitni praktycy m.in. prof. Małgorzata Pihut oraz dr Krzysztof Ziemlewski.

Gwiazdy CEDE 2019: Od 10 czerwca do 19 września br., 37 produktów zgłoszonych przez wystawców rywalizuje o cztery statuetki Gwiazdy CEDE 2019. W głosowaniu, liczą się wyłącznie preferencje internautów. W  tym roku dla głosujących organizatorzy przygotowali cenne nagrody.

Gwiazdy CEDE 2019 glosowanie trwa

Andrzej Poniedzielski dla wszystkich. Gościem specjalnym CEDE 2019 będzie Andrzej Poniedzielski, satyryk, humorysta, poeta, aktor, autor piosenek. Poniedzielski wystąpi w czwartek wieczorem, tuż po zakończeniu gali Gwiazdy CEDE. Wstęp wolny. 20 września w klubie Blue Note w CK Zamek Poznań odbędzie się koncert Piotra Bukartyka.