Leczymy mleczaki

Leczymy mleczaki
Ważna akcja PTS i PTSD
„Leczymy mleczaki” to ogólnospołeczna kampania edukacyjna poświęcona zdrowiu jamy ustnej. Jej inicjatorami są Polskie Towarzystwo Stomatologiczne i Polskie Towarzystwo Stomatologii Dziecięcej. Jak podkreślają pomysłodawcy, polskie społeczeństwo wciąż ma wiele do nadrobienia, jeśli chodzi o higienę i zdrowie jamy ustnej najmłodszych. Próchnica diagnozowana jest u ponad 50% dzieci w wieku 3 lat, co czwarte dziecko nigdy nie było u dentysty, a młodzież wkracza w dorosłość z próchnicą obejmującą średnio 8 zębów.

Tymczasem wszystko zaczyna się od zębów mlecznych. W okresie ich wyrzynania kształtują się profilaktyczne, higieniczne i dietetyczne nawyki dzieci, rodziców i opiekunów, które mają ogromny wpływ na późniejsze zdrowie dziecka. Świadomość, że o zęby mleczne - te, które „przecież i tak wypadną” - należy również dbać, jest bardzo niska w społeczeństwie i niewystarczająca wśród lekarzy i lekarzy dentystów. Czas to zmienić!

Kampania „Leczymy mleczaki” ma za zadanie otworzyć oczy - rodziców, opiekunów, lekarzy i lekarzy dentystów - na podstawowe zagadnienia dotyczące profilaktyki i higieny jamy ustnej najmłodszych. Organizatorzy pragną przekazać podstawową, sprawdzoną wiedzę o tym, jak dbać o zęby dzieci i przeciwdziałać próchnicy. Mają temu służyć bezpłatne materiały opublikowane na stronie kampanii www.leczymymleczaki.pl, do których pobierania i rozpowszechniania, a przede wszystkim wcielania w życie gorąco zachęcamy.


Leczymy mleczaki