JUŻ JEST! WAKACYJNY NUMER MS

JUŻ JEST! WAKACYJNY NUMER MS

TEMAT NUMERU – Rozwiązania protetyczne w stomatologii

W numerze m.in.:
  • Wykonanie różnych uzupełnień protetycznych z zastosowaniem współczesnych systemów CAD/CAM
  • Rehabilitacja protetyczna pacjenta z wykorzystaniem mostów protetycznych i protezy szkieletowej opartej na elementach precyzyjnych
  • Mikroabrazja w leczeniu stomatologicznym
  • SPECJALISTA RADZI: Odbudowa zęba trzonowego metodą półpośrednią
  • SERWIS PODPOWIADA: Jak wybrać unit stomatologiczny?
  • WYWIAD NUMERU: Stomatologiczna medycyna snu – rozmowa z dr. hab. n. med. Mieszkiem Więckiewiczem

KLIKNIJ NA OKŁADKĘ I ZAJRZYJ DO NUMERU

MS 7-8 Okładka

Szanowni Państwo,

tematem miesiąca wakacyjnego numeru „Magazynu Stomatologicznego” jest szeroko rozumiana protetyka stomatologiczna. Zagadnienie to prezentują m.in. artykuły poświęcone systemom CAD/CAM. Opisano w nich materiały stosowane do wykonywania uzupełnień w tych systemach, ukazano ich zalety i wady oraz kierunki dalszego rozwoju, przedstawiono także przykłady konkretnych zastosowań w praktyce klinicznej. W temacie miesiąca znajdą Państwo ponadto dwie ciekawe prace kazuistyczne – pierwsza z nich dotyczy rehabilitacji protetycznej pacjenta z wykorzystaniem mostów protetycznych i protezy szkieletowej opartej na elementach precyzyjnych, druga zaś przedstawia leczenie protetyczne pacjenta po okaleczającym zabiegu chirurgicznym z powodu nowotworu jamy ustnej.

Prace opisujące ciekawe przypadki zamieściliśmy także w dziale STOMATOLOGIA PRAKTYCZNA. Mnie szczególnie zainteresowały: artykuł dotyczący prostych na pozór do wypełnienia ubytków klasy I oraz praca prezentująca mikroabrazję.  

Zachęcając do lektury wydania wakacyjnego, jak co roku zapraszam Państwa także do odwiedzenia naszego stoiska podczas targów CEDE w Poznaniu. Tym razem odbędą się one nieco później niż zwykle, bo 20-22 września.

prof. dr hab. n. med. Mariusz Lipski