Studenci PUM poznają tajniki pracy w powiększeniu

Studenci PUM poznają tajniki pracy w powiększeniu

Jak ważne jest dobre powiększenie w pracy lekarza dentysty - przekonali się studenci Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie.

W dniach 29 maja oraz 4 i 5 czerwca na uczelni odbyły się warsztaty dla studentów IV roku kierunku lekarsko-dentystycznego, w ramach projektu pt. „COMPETENTIA – Podniesienie kompetencji studentów Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie”, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej.

Lupy 2
Podczas warsztatów...

Podczas zajęć 40 studentów zapoznało się z różnymi rodzajami lup i ich oświetleniem, sposobem mocowania optycznego w lupach, ich indywidualnym doborem oraz nawigacją w polu zabiegowym. Ponadto każdy student miał możliwość stworzenia w zębie fantomowym dostępu do jamy miazgi, płukania kanałów oraz zamknięcia perforacji w dnie komory z użyciem MTA i Biodentine. Poza ww. zabiegami studenci w powiększeniu odbudowywali także korony zębów za pomocą materiału złożonego. Warsztaty odbywały się w Katedrze Stomatologii Zachowawczej Przedklinicznej i Endodoncji Przedklinicznej i trwały 8 godzin. Lup użyczyła firma Dornwell.

Lupy 1
Zabiegi stomatologiczne na zębach fantomowych.

Lupy 5
Zamknięcie perforacji w dnie komory zęba fantomowego z użyciem preparatu Biodentine. Aby zapobiec wprowadzeniu w obręb kanałów materiału używanego do zamknięcia perforacji umieszczono w nich ćwieki gutaperkowe.