JUŻ JEST! MARCOWY NUMER MS

TEMAT NUMERU: ESTETYKA I FUNKCJONALNOŚĆ W STOMATOLOGII

MS 3/2018 okładka

Wśród artykułów między innymi:
przykłady zastosowania licówek ceramicznych i materiałów złożonych w estetycznym leczeniu stomatologicznym; rehabilitacja protetyczna pacjenta ze starciami patologicznymi i wadą zgryzu; postępowanie w przypadku recesji dziąsłowych;
niebezpieczeństwa związane ze stosowaniem biżuterii w jamie ustnej. 

Button niebieski
ZOBACZ WIĘCEJ


OD REDAKTORA:

Szanowni Państwo,

estetyka jest dziś nierozerwalnie związana ze stomatologią i właściwie dotyczy wszystkich jej działów. Stomatologia estetyczna to nie tylko zatem – jak było do niedawna – stomatologia rekonstrukcyjna, ale i periodontologia, chirurgia czy ortodoncja. W TEMACIE NUMERU znajdą jednak Państwo artykuły poświęcone stomatologii rekonstrukcyjnej, dotyczące odbudowy zębów z użyciem licówek ceramicznych oraz materiałów złożonych.

Jak zawsze pod koniec numeru porady specjalisty i streszczenie artykułu zagranicznego. Tym razem porad udziela dr hab. Agnieszka Droździk, która odpowiada na pytanie dotyczące postępowania w przypadku recesji dziąsłowych. Natomiast artykuł z piśmiennictwa światowego, który dla Państwa streściliśmy, prezentuje regeneracyjne leczenie endodontyczne zakażonego niedojrzałego zęba stałego bez spowodowania przebarwienia z użyciem Retro MTA.

W dniach 8‑10 marca w Krakowie odbędą się po raz kolejny Targi Stomatologiczne KRAKDENT. Traktując udział „Magazynu Stomatologicznego” w tym wydarzeniu jako okazję do spotkania się z Państwem, zapraszam do odwiedzenia nas w stoisku W 57 Wydawnictwa Czelej, w którym będą Państwo mogli się zapoznać z nowościami i kupić ciekawe pozycje książkowe w atrakcyjnych cenach.

prof. dr hab. Mariusz Lipski