Między funkcją a estetyką – relacja z konferencji w Kazimierzu Dolnym

W dniach 11-13 maja 2017 r. w Kazimierzu Dolnym odbyła się III Międzynarodowa Konferencja Naukowo-Szkoleniowa Lekarzy Dentystów „Między funkcją a estetyką”. Wydarzenie połączono z IX Międzynarodowym Sympozjum Fizykodiagnostyki i Fizjoterapii Stomatologicznej i Medycznej pod hasłem „Stomatologia nauką interdyscyplinarną”.

Program konferencji obfitował w ciekawe zagadnienia, takie jak nowoczesne technologie w leczeniu dentystycznym, diagnostyka i terapia zaburzeń czynnościowych narządu żucia, leczenie implantoprotetyczne w trudnych warunkach anatomicznych, radiologia stomatologiczna i wiele innych. Zaproszenie do udziału w spotkaniu przyjęło grono wybitnych specjalistów reprezentujących najlepsze ośrodki naukowe w kraju oraz różnorodne dziedziny medycyny – od stomatologii, poprzez kardiologię, anestezjologię, aż do fizjoterapii. Obecni byli także przedstawiciele ośrodków zagranicznych, m.in. prof. Kaan Orhan z Uniwersytetu w Ankarze; zorganizowano ponadto specjalny blok ukraiński z wykładami tłumaczonymi na język polski. Oprócz części wykładowej odbyły się warsztaty praktyczne poświęcone interpretacji badań radiologicznych, podstawom fotografii stomatologicznej, rozpoznawaniu i leczeniu zaburzeń czynnościowych narządu żucia.

Równolegle z konferencją – w sobotę 13 maja – zorganizowano I Kazimierskie Spotkania Młodych Naukowców, podczas których studenci, młodzi lekarze i doktoranci mieli okazję zaprezentowania wyników swoich badań naukowych, przedstawienia przypadków klinicznych oraz dyskusji i wymiany opinii na interesujące tematy.