FDI 2016 Poznań: międzynarodowo i rekordowo

FDI 2016 Poznań: międzynarodowo i rekordowo

Podczas targów sprzętu, narzędzi i materiałów stomatologicznych, towarzyszących Kongresowi FDI w Poznaniu, zaprezentuje się więcej wystawców niż w trakcie ostatnich edycji, które odbyły się w: Bangkoku, New Delhi, Stambule i Hongkongu. Udział  w wydarzeniu potwierdziło ponad 300 firm, w tym 82 z Polski. Natomiast na Kongres zarejestrowało się już kilka tysięcy delegatów ze 115 krajów!

Jeszcze w połowie czerwca Organizatorzy FDI Poznań 2016 informowali, że udział w Wystawie potwierdziło ok. 250 wystawców, w tym 40 z Polski. W tej chwili zgłoszonych jest ponad 300 firm z 35 krajów. Patrząc na statystyki ostatnich Kongresów FDI, to absolutny rekord. Podczas Wystawy w Bangkoku (2015 r.) produkty stomatologiczne zaprezentowało 290 firm, w New Delhi (2014) – 233, w Stambule (2013) - 271, a w Hongkongu – 211.

- Potwierdza to tezę, że światowy przemysł stomatologiczny z utęsknieniem czeka na powrót Kongresu i Wystawy do Europy, szczególnie tej części geograficznej. Pod względem zarezerwowanej powierzchni - na chwilę obecną - ustępujemy tylko Kongresowi, który odbył się w Turcji. To znakomita informacja dla wszystkich stomatologów, techników, asystentek, higienistek oraz samych wystawców – mówi Marek Wiktorowski z firmy Exactus, która organizuje FDI Poznań 2016.

Największą grupę wystawców stanowią firmy z: Niemiec, USA, Anglii, Chin, Korei Południowej, Japonii, Włoch, Francji, Austrii i Szwajcarii. W halach MTP będzie można oglądać i testować wyroby z: Izraela, Brazylii, Czech, Słowacji, Szwecji, Finlandii, Malezji, Pakistanu, Turcji, Indii, Rosji czy Ukrainy.

W sumie zarezerwowano już 5400 m² powierzchni hal Międzynarodowych Targów Poznańskich. Podczas Wystawy na pewno zaprezentuje się 82 firm z Polski (1400 m²) - 29 producentów oraz 53 podmioty handlowe sprzedające wyroby z zagranicy, ale ich liczba prawdopodobnie będzie jeszcze większa. Ci pierwsi stworzą tzw. polski pawilon narodowy (8a). Plan wystawy znajduje się na www.fdi2016poznan.org.

- Wstęp na wystawę jest bezpłatny po wcześniejszej rejestracji i wygenerowaniu karty wstępu (wielokrotna, bez uczestnictwa w części edukacyjnej). Rejestracja on-line będzie możliwa tylko do 28 sierpnia, później kartę będzie można wygenerować w zachodnim i wschodnim holu Międzynarodowych Targów Poznańskich – dodaje Marek Wiktorowski.

Przez cztery dni stoiska usytuowane w pawilonach: 7, 7A, 8, 8A można będzie odwiedzać w godzinach 9.00-17.30 lub 18.00. W pawilonie 5A zostanie zorganizowany tzw. Food Court, w którym za posiłki i napoje będzie można zapłacić kartą prepaid. Uczestników Wystawy do hal MTP każdego dnia dowiozą i odwiozą tzw. shuttle bus, dodatkowo identyfikator Kongresu stanie się biletem na podróż komunikacją miejską w Poznaniu.

Goście, goście, czyli lekcja geografii

Wiadomo już też, że Wystawę odwiedzą dentyści ze 115 krajów. Najsilniejsze grupy - oprócz Polaków - będą stanowili obywatele: Ukrainy, Kanady, Stanów Zjednoczonych, Australii oraz Norwegii. W Poznaniu swoich reprezentantów będą miały również takie kraje jak: Benin, Kolumbia, Dominikana, Etiopia, Ghana, Gwatemala, Mali, Mauretania, Mozambik, Nepal, Namibia, Rwanda, Seszele, Syria a nawet Vanuatu. Oznacza to, że uroczysta prezentacja flag, kulminacyjny moment ceremonii otwarcia (7 września, godz.18.00), na którą zaproszeni są wszyscy, zapowiada się wyjątkowo.

Kongres ze smartfonem w dłoni

Ci, którzy niezbędne informacje o uczestnictwie w Kongresie chcą mieć zawsze przy sobie, powinni pobrać bezpłatną oficjalną aplikację mobilną FDI 2016 Poznań, która dostępna jest w sklepach internetowych: App Store, Google Play oraz Windows Store.

Dzięki aplikacji Uczestnik ma stały dostęp do programu edukacyjnego Kongresu FDI. Aplikacja pomoże w zorganizowaniu własnego programu wykładów, pozwala m.in. na zapoznanie się z opisami wykładów, wybranie najciekawszych i zapisanie ich w specjalnym folderze. Umożliwia także wyszukiwanie wykładów według: tematyki, wykładowców lub słów kluczowych. W aplikacji można prowadzić notatki z wykładów i wizyt na stoiskach, które następnie w bardzo prosty sposób można wysłać e-mailem na swoja skrzynkę pocztową.

W aplikacji wyszukamy także firmę, której stoisko chcemy odwiedzić w ramach Światowej Wystawy Stomatologicznej (listy alfabetyczne oraz grupy towarowe). Dodatkowo, specjalne narzędzia pozwalają zaplanować trasę zwiedzania Wystawy, a aktywne mapy bez problemu poprowadzą do poszukiwanego stoiska.

Łukasz Sowa, rzecznik prasowy FDI 2016 Poznań

FDI 2016