Najnowsze trendy w stomatologii na FDI Poznań 2016

Najnowsze trendy w stomatologii na FDI Poznań 2016

377 e-posterów i 268 doniesień ustnych – tyle abstraktów, zgłoszonych na tzw. free communications przez naukowców z całego świata, zaakceptował Komitet Naukowy Kongresu. Sesje uzupełniają bogaty program, który poznaliśmy kilka tygodni temu. Do końca maja obowiązuje tańsza rejestracja na to najważniejsze wydarzenie w historii polskiej stomatologii.

Tzw. free communications podczas FDI Poznań 2016 (7-10 września) to plakatowa lub ustna forma prezentacji dorobku naukowego. Przyjmowanie abstraktów zakończono 1 kwietnia br. W sumie zgłoszono ich 850, w tym 176 z Polski. O tym, które prace będą zaprezentowane w Poznaniu zadecydował Komitet Naukowy. Ostatecznie zaakceptowano 379 e-posterów i 266 doniesień ustnych, kilkanaście zgłoszeń podlega ponownemu przejrzeniu. Podczas Kongresu FDI w Poznaniu swoje obserwacje naukowe przedstawi ok. 150 specjalistów z Polski (99 plakatów, 47 doniesień ustnych). Streszczenia nadesłano z całego świata, nawet tak egzotycznych miejsc jak Nepal czy Antyle Holenderskie.

Przypomnijmy, że na cały program naukowy Kongresu składa się: sześć równoległych sesji tematycznych, prezentacje ustne i plakatowe, spotkania z ekspertami, sympozja firm oraz warsztaty i kursy praktyczne, czyli tzw. hands-on. W najważniejszym wydarzeniu w historii polskiej stomatologii weźmie udział ponad 100 wybitnych ekspertów z całego świata, w tym liczne grono przedstawicieli krajowej myśli naukowej.

I tak, podczas sesji implantologicznych prof. Korkud Demirel odpowie na pytanie, czy występowanie w przeszłości zapalenia przyzębia jest czynnikiem ryzyka periimplantitis?, światowej sławy ortodonta prof. Young Guk Park wyjaśni zasady działania nowego, prostego, lingualnego aparatu ortodontycznego do protruzji siekaczy, znakomity periodontolog prof. Maurizio Tonetti omówi nowe metody i możliwości profilaktyki oraz leczenia zapalenia przyzębia w warunkach każdego gabinetu stomatologicznego, a o tym, że stomatodiabetologia jest faktem będzie przekonywał znakomity diabetolog prof. Leszek Czupryniak.

Kuszą również tzw. hands-on, czyli warsztaty i kursy praktyczne. Prof. Tomasz Gedrange przedstawi różne rodzaje dystalizatorów, ich wady i zalety, wskazania i przeciwwskazania. Wiele uwagi poświęci zakotwieniu w ortodoncji, także w wykorzystaniem implantów i miniśrub. Dr n. med. Maciej Żarow nauczy: jak wykorzystywać minimalnie inwazyjne technologie adhezyjne w przypadku konieczności odbudowy utraconych tkanek zęba i utraconej wysokości zwarciowej, o ile odbudować skrócone zęby, jak uzyskać utracony kształt zęba, jak pracować szybko, efektywnie i przewidywalnie, jak dobrać kolor kompozytów, aby nie były ani za szare ani opakerowe? Lek. dent. Wojciech Bekiesz opowie m.in. o planowaniu zabiegów przeszczepu kości i doborze pacjentów, technikach chirurgicznych, wyjaśni skąd pobrać materiał do augumentcji, zdradzi zasady implantacji z jednoczasowym autogennym przeszczepem kości (technika bone ring).

Pełny program wykładów i warsztatów dostępny jest na www.fdi2016poznan.org.

Kongresowi towarzyszą również Światowa Wystawa Stomatologiczna i obrady Światowego Parlamentu Stomatologicznego FDI. Rejestracja na Kongres możliwa jest poprzez stronę www.fdi2016poznan.org.  

 Warto pamiętać!

  • Lekarze dentyści, którzy zarejestrują się na Kongres do 31 maja 2016 r. zaoszczędzą nawet 500 zł.
  • Program naukowy zawiera również ofertę dla higienistek, asystentek stomatologicznych oraz techników dentystycznych (rejestracja Early Bird również do końca maja).
  • Kongresowi towarzyszy Światowa Wystawa Stomatologiczna. Stoiska firm będą usytuowane w pawilonach 7, 7A, 8 i 8A.
  • Uczestnikom Kongresu przysługują punkty edukacyjne.
  • W celu rezerwacji noclegu w Poznaniu najlepiej skorzystać z oferty Organizatorów.
  • Na uczestników czeka bogaty program wydarzeń kulturalnych (koncerty, spektakle, integracja).

FDI 2016